تصمیم گوگل مبنی بر حذف اپلیکیشن‌های غیرمجاز

شماران سیستم –  مطمئنا با برخی از اپلیکیشن‌های اندروید مواجه شده‌اید که پیش‌شرط استفاده از برخی از امکانات را مجوز ورود به پیامک‌ها یا تماس‌ها می‌دانند. گوگل تصمیم دارد که با وجود اپلیکیشن‌های غیرمجاز با وجود چنین پیش‌شرط‌هایی مبارزه و مقابله کند.

 

 

حتما تاکنون پیش آمده است که وقتی می‌خواهید از امکانات برخی از اپلیکیشن‌ها استفاده کنید، در ابتدا باید اجازه ورود به پیامک‌ها یا تماس‌های ورودی را به آن برنامه بدهید تا بتوانید از آن خصوصیت‌ها استفاده نمایید و مسلما گاهی برای ارائه چنین مجوزهایی می‌ترسید که حریم خصوصیتان نادیده گرفته شود و اطلاعات محرمانه‌تان در دسترس دیگران قرار گیرد
به گزارش شماران سیستم به نقل از اوبرگیزمو، به عنوان مثال، یک اپلیکیشن ماشین حساب را در نظر گیرید. در ابتدا این برنامه را دانلود می‌کنید ولی وقتی آن را نصب می‌کنید از شما می‌خواهد که مجوز ورود و دسترسی به پیامک‌ها و عکس‌ها را بدهید. از نظر شما چنین چیزی غیرمنطقی نیست؟ یک ماشین حساب چه احتیاجی به پیامک‌ها یا تصاویر شما دارد؟
باید در این زمینه اندکی تأمل کرد؛ زیرا ممکن است اطلاعات مهمی را در دسترس دیگران قرار دهید
شرکت گوگل به تازگی اعلام کرد که تمامی اپلیکیشن‌هایی که درخواست ورود به پیامک‌ها یا هر بخش دیگری از گوشی را داشته باشند، باید در درجه اول مجوزهای لازم و مربوطه را داشته باشند و در غیر این صورت به زودی به کلی حذف خواهند شد.
این بدان معنا نیست که تمام اپلیکیشن‌هایی که نیاز به چنین مجوزهایی دارند، حذف می‌شوند ولی اپلیکیشن‌هایی که نیاز به دسترسی به بخش‌های داخلی گوشی را دارند باید ابتدا توسط گوگل تأیید شوند.

 

playstore

 

دلیل گوگل برای تأیید چنین اپلیکیشن‌هایی، یک دلیل کاملا موجه و منطقی است و هیچ‌گونه جاسوسی یا تجاوز به حریم خصوصی تلقی نمی‌شود و قرار نیست که اطلاعات اپلیکیشن‌ها به سرقت برود یا برای اهداف بازاریابی به فروش برسد.
​​​​​​​برخی از اپلیکیشن‌ها نسبت به نظر گوگل، نظر مثبت و موافق خود را اعلام کردند
گوگل به توسعه دهندگان، 90 روز زمان داد که اپلیکیشن‌های خود را به روزرسانی کنند و با این خط مشی جدید همراه شوند؛ چون در غیر این صورت به مشکل برخواهند خورد و از پلی استور حذف می‌شوند.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *