تلاش آمازون برای اخذ مجوز اجرای نوعی ارتباطات مخفی بی‌سیم

شماران سیستم – بیزینس اینسایدر حدس می‌زند این فناوری بی‌سیم، اختصاصا به منظور کنترل هواپیماهای بدون سرنشین آمازون و در راستای تجارت الکترونیک طراحی شده است، هرچند می‌تواند در خصوص هر یک از دستگاه‌های تلفن همراه این شرکت نیز صادق باشد.

 

شرکت آمازون از کمیته ارتباطات فدرال (FCC) مجوز اجرای نوعی آزمایش‌های مخفی بی‌سیم را خواستار شده است. درخواست آمازون می‌تواند با انجام بررسی‌های تجارت با هواپیمای بدون سرنشین ارتباط داشته باشد.

11 6

به گزارش شماران سیستم به نقل از انگجت، شرکت آمازون، پروژه‌ای مرموز طراحی کرده که قصد دارد آن را بر اساس برنامه نرم‌افزاری خود و در خصوص پیدایش یک حرفه تجاری جدید به کمیته ارتباطات فدرال ارسال نماید.

این غول تجارت الکترونیکی خواستار کسب مجوز آزمایش یک فناوری ارتباطات بی‌سیم به مدت پنج ماه بمنظور آماده‌سازی برای برنامه‌ریزی‌های تحقیقاتی در سال جدید می‌باشد، این بدان معناست که مراحل تست این پروژه حدود ۵ ماه طول خواهد کشید، و تحقیقات نهایی نیز سال آینده به اجرا در خواهند آمد. همین امر باعث شده تا جزئیات بیشتر در خصوص نحوه عملکرد این نرم‌افزار به صورت مبهم باقی بماند.
البته تنها نکته‌ای که در مورد روند این پروژه ذکر شده است اینست که برنامه مزبور شامل تجهیزات نمونه و طراحی نرم‌افزارهای مرتبط برای پشتیبانی از قابلیت‌ها و تسهیلات ارتباطاتی مبتکرانه است.
 

بنظر کارشناسان، از آنجا ‌که شرکت آمازون، نام "نیل وودوارد" را در این طرح ذکر کرده، این فناوری قطعا با موضوع پرواز مرتبط است. گفتنی است وودوارد یک فضانورد ناسا بود که هم اکنون در سِمت مدیر برنامه‌های این شرکت برای آزمایش پرواز هواپیماهای بدون سرنشین و تلاش‌های امنیتی مشغول فعالیت می‌باشد.

بیزینس اینسایدر حدس می‌زند این فناوری بی‌سیم، اختصاصا به منظور کنترل هواپیماهای بدون سرنشین آمازون و در راستای تجارت الکترونیک طراحی شده است، هرچند می‌تواند در خصوص هر یک از دستگاه‌های تلفن همراه این شرکت نیز صادق باشد؛ در هر صورت بنظر می‌رسد این شرکت قصد دارد برای انجام و اجرای بررسی‌های اولیه داخلی خود، در منطقه سیاتل از این فن‌اوری بهره ببرد.

به گفته مدیر پروژه اجرای این بررسی‌ها: «پس از اجرای این بررسی‌ها، ما در نهایت ممکن است قادر باشیم این نمونه تجهیزات مخفی و مرموز را علنی نماییم، یعنی درست زمانی که شرکت به اجرای بررسی‌های خود در منطقه کن ویک واشینگتن(Kennewick, Washington) مبادرت نماید.»

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *