تمرکز گوگل بر حریم خصوصی در همایش I/O 2019

شماران سیستم –  کنفرانس توسعه‌دهنده I/O 2019 در شهر سان‌فرانسیسکو برگزار شد و در این همایش گوگل نمونه‌هایی از به‌روزرسانی‌های خود را ارائه کرد. تمام تلاش گوگل در این همایش، مانور بیشتر و بهتر روی حریم خصوصی بود.

 

 

گوگل در همایش توسعه‌دهنده I/0 2019 تمام همّ و غم خود را روی حریم خصوصی گذاشت.
سال 2018 سالی پر از فراز و نشیب در زمینه حریم خصوصی بود و شرکت‌های بزرگ دنیا دچار اشتباهات بزرگی در حوزه حریم خصوصی شدند، ولی گوگل توانست در این سال پرقدرت به مسیر خود ادامه دهد و در کنفرانس مورد بحث هم تکیه و تمرکز خود را روی حریم خصوصی گذاشت تا کاربران و علاقه‌مندان خود را از هر لحاظ آسوده‌خاطر کند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اندروید آتوریتی، از دوسال گذشته حریم خصوصی یکی از مهم‌ترین مسائل فناوری اطلاعات بوده است. علاوه بر نقض‌های امنیتی در شرکت‌های بزرگ، شبکه‌های اجتماعی نیز به امنیت کاربران خدشه زیادی وارد کردند و به همین خاطر گوگل تمام تمرکز خود را روی پلتفرم‌های خود گذاشت تا از نظر امنیتی آسیب نبینند؛ زیرا آسیب‌های امنیتی و درز اطلاعات، اعتبار سازمان را از بین می‌برد
به عنوان مثال شرکت گوگل امکان نمایش تصاویر پروفایل حساب‌ها را فراهم کرد تا در اپلیکیشن‌هایی مانند جیمیل این پروفایل در سمت راست و بالای صفحه نمایش داده شود.
این قابلیت فقط مختص جمیل نیست و در درایو، کانتکس و پی هم از همین خصوصیت استفاده می‌شود.

 

GMAIL

 

کاربران می‌توانند روی تصاویر خود کلیک کنند و تغییرات لازم را روی حساب خود اعمال نمایند. گوگل اعلام کرد که قوانین حریم خصوصی را روی سرچ، مپس، یوتیوب، کروم، اسیستنت اعمال می‌شود. گوگل سعی دارد که روی تاریخچه جست‌وجو در وب هم کار کند تا حریم خصوصی بیش از پیش رعایت شود
گوگل برای بهبود حریم خصوصی خود از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی هم کمک گرفته است.
این شرکت تصمیم دارد که روی تشخیص گفتار کار کند و با استفاده از این قابلیت حریم خصوصی را تقویت نماید. اگر تشخیص گفتار در گوشی انجام شود، نیازی به عبور صدا از فضای وب و ذخیره آن در فضای ابری نیست.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *