توسعه‌دهندگان نرم‌افزار عزیز شده‌اند

شماران سیستم –  شرکت‌ها نیاز مبرمی به خدمات تولید نرم‌افزار دارند و در این خصوص، از صرف هزینه‌های گزاف ابایی ندارند.

 

 

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که امروزه توسعه‌دهندگان نرم‌افزار به گنجی بی‌بدیل برای شرکت‌ها تبدیل شده‌اند زیرا فضای وب و محیط آنلاین به گونه‌ای است که تقاضا برای خدمات این دسته از کارشناسان بسیار بالاست.در واقع امروزه با توجه به رونق گرفتن استفاده از فضای مجازی در سطوح مختلف، شرکت‌ها نیاز مبرمی به تولیدکنندگان نرم‌افزار پیدا کرده‌اند.

فعالیت این مهندسان نورچشمی به گونه‌ای است که می‌تواند طی ده سال آینده بالغ بر 3 تریلیون دلار به تولید ناخالص داخلی بیافزاید؛ یعنی 3 هزار میلیارد دلار!
به گزارش شماران سیستم به نقل از شبکه خبری CNBC، بررسی‌های اخیر Stripe و Hrris Poll نشان می‌دهد که این موضوع برای شرکت‌ها از اهمیت فوق‌العاده ای برخوردار است. این دو موسسه در نظرسنجی‌های خود به این نتیجه رسیدند که از دید مدیران ارشد شرکت‌ها، کمبود افراد ماهر و بااستعداد در زمینه توسعه نرم‌افزار، یکی از بزرگترین تهدیدهای کسب و کار آنها به شمار می‌رود.

حتی برخی مدیران معتقدند که از دست دادن توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، نسبت به ریسک از دادن سرمایه سازمانی خطرناک‌تر است.

 

CNBC

 

معمولاً گفته می‌شود داده‌ها نفت جدید هستند. با این حساب شاید بتوان مهندسان نرم‌افزار را استخراج‌کنندگان این نفت به شمار آوردتولیدکننده یا توسعه‌دهنده نرم‌افزار به کسی اطلاق می‌شود که بخشی از فرایند تولید نرم‌افزار را برعهده داشته باشد.
مدیر پروژه نرم‌افزار، طراح نرم‌افزار و برنامه‌نویس همگی جزو توسعه‌دهندگان نرم‌افزار محسوب می‌شوند
 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *