تولید انبوه نخستین پردازنده گرافیکی 8 گیگابیتی جهان آغاز شد

شماران سیستم – اگر دو تراشه گرافیکی جدید سامسونگ در کنار یکدیگر قرار بگیرند می‌توانند مجموع سرعت 64 گیگابایت در ثانیه را ارائه دهند.

شرکت سامسونگ تولید انبوه نخستین پردازنده گرافیکی ۸ گیگابایتی جهان مبتنی بر فناوری ۲۰ نانومتری با سرعت GDDR5 را آغاز کرد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از زد.دی.نت، این پردازنده گرافیکی۸ گیگابیتی بر اساس سیستم DRAM ساخته شده است و سامسونگ با تولید انبوه آن قصد دارد به نیاز روزافزون بازار برای اجرای بازی‌های سه‌بعدی و تصاویر فوق باکیفیت(UHD) پاسخ دهد.

سامسونگ اعلام کرد که نخستین کارت گرافیکی ۸ گیگابیتی ۲۰ نانومتری GDDR5 محدودیت‌هایی که در سیستم‌های ۴ گیگابیتی وجود داشت را پشت‌سر گذاشته است و سرعت پردازش اطلاعات در هر پین را به ۷ گیگابیت در ثانیه می‌رساند.

حافظه DRAM جدید می‌تواند با حداکثر سرعت ۸ گیگابیت در ثانیه به‌ازای هر پین فعالیت کند که این رقم چهار برابر سریع تر از حافظه‌های DDR۳ DRAM موجود در لپ‌تاپ‌های امروزی محسوب می‌شود.
اگر دو تراشه گرافیکی جدید سامسونگ در کنار یکدیگر قرار بگیرند می‌توانند مجموع سرعت ۶۴ گیگابایت در ثانیه را ارایه دهند که این رقم معادل حجم ۱۲ لوح DVD محاسبه می‌شود.

سامسونگ در ادامه صحبت‌های خود گفت که پردازنده گرافیکی ۲۰ نانومتری ۸Gb GDDR۵ DRAM مبتنی بر راهکار ۸ گیگابیتی ارائه شده است و می‌تواند در سرورها، رایانه‌های شخصی، دستگاه‌های موبایلی و … به کار گرفته شود.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *