تکذیب تعطیلی شرکت بلک‌بری

شماران سیستم – چندی پیش گزارش‌های متعددی درباره ورشکستگی و تعطیلی قریب‌الوقوع شرکت بلک‌بری در اینترنت منتشرشده بودند ولی مسئولان این شرکت با رد این اخبار، آن‌ها را شایعه اعلام کرده و اعلام کردند که تنها موردی که به پایان راه رسیده است، سیستم‌عامل بلک‌بری به‌حساب می‌آید.

 

چندی پیش گزارش‌های متعددی درباره ورشکستگی و تعطیلی قریب‌الوقوع شرکت بلک‌بری در اینترنت منتشرشده بود، ولی مسئولان این شرکت با رد این اخبار، آنها را شایعه اعلام کرده و اعلام کردند که تنها موردی که به پایان راه رسیده است، سیستم عامل بلک‌بری به‌حساب می‌آید.

12 1312 14

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، آخرین آمارهای مالکیت سیستم‌های عامل همراه بر بازار تلفن‌های همراه هوشمند نشان از وضعیت فاجعه‌بار محصولات مجهز به سیستم‌عامل بلک‌بری داشته‌اند.

بر اساس این آمار، این سیستم‌ عامل توانسته است تا در بازه زمانی سه‌ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ میلادی تنها ۲۰۷ هزار دستگاه فروش داشته باشد که این امر موجب می‌شود تا ضریب مالکیت این سیستم‌عامل بر بازار مصرف به زیر یک‌صدم درصد (کمتر از ۰.۰۱ درصد) برسد.

12 13

 

بر اساس این اطلاعات، بسیاری از بنگاه‌های خبری اعلام کردند که بلک‌بری به پایان راه رسیده است و این شرکت به‌زودی اعلام ورشکستگی خواهد کرد.
اما مسئولان این شرکت به‌شدت نسبت به این موضوع عکس‌العمل نشان داده و اعلام کرده‌اند که ضعف این سیستم عامل، به بدنه اصلی شرکت ارتباطی ندارد.

مسئولان این کمپانی در اعلان عمومی خود از اصلاح "اغراق آمیز" برای تفسیر اخبار منتشر شده استفاده کرده‌اند.
شایان‌ذکر است که مهاجرت به اندروید توانسته است تا اوضاع بلک‌بری را اندکی بهبود بخشد، ولی این شرکت هنوز تا خروج از بحران فاصله بسیار زیادی دارد.

پیش‌ از این شرکت بلک‌بری بارها با شایعات مشابه و اخباری در زمینه فروش به شرکت دیگر و یا ادغام با سایر شرکت‌ها مواجه شده بود، ولی هیچ‌گاه رسانه‌ها تا این حد جدی به این موضوع نپرداخته بودند.
شایان ذکر است که مسئولان این شرکت هنوز از برنامه‌های آینده خود به‌ صورت دقیق پرده برنداشته‌اند و به‌این‌ترتیب گزینه‌هایی مانند ادغام با سایر شرکت‌ها هنوز می‌توانند راه‌حلی بالقوه به‌حساب بیایند.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *