جسمی روباتیک برای هوش مصنوعی صوتی آمازون

شماران سیستم – سیستم الکسا که یک هوش مصنوعی ویژه از نوع دستیار هوشمند صوتی است به‌تازگی بر روی یک روبات ویژه نصب شده است که موجب ایجاد گام جدیدی در راستای ارتقای روش ارتباطی بین روبات و انسان شده است.

 

 

سیستم الکسا که یک هوش مصنوعی ویژه از نوع دستیار هوشمند صوتی است به‌تازگی بر روی یک روبات ویژه نصب شده است که موجب ایجاد گام جدیدی در راستای ارتقای روش ارتباطی بین روبات و انسان شده است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، سیستم هوشمند صوتی الکسا که یکی از محصولات اصلی و محبوب شرکت آمازون است را می‌توان یکی از مهم‌ترین سیستم‌های شناسایی صدای انسان به‌حساب آورد.

11 12

 

این سیستم که با حضور بر روی بلندگوهای اکو توانسته است تا انقلابی در رابط‌های کاربری به وجود بیاورد، به‌تازگی یک قالب جسمانی جدید برای خود دریافت نموده است.

این قالب جدید در حقیقت یک روبات ویژه است که با استفاده از سیستم الکسا می‌تواند صدای انسان را شناسایی و تحلیل نموده و با انسان‌ها ارتباط صوتی برقرار نماید.

این روبات کوچک و سفیدرنگ، Lynx نام دارد و به‌خوبی می‌تواند خود را در قالب‌های مختلف شخصیتی قرار داده و خدماتش را به انسان‌ها ارائه بدهد.

این روبات توسط یک شرکت چینی به نام Ubtech طراحی و ساخته‌شده است و مشارکت ویژه این شرکت با آمازون موجب شده است تا بتوان شاهد جهشی بزرگ در دنیای روبات‌ها بود.

در پیش‌نمایش‌های انجام‌شده، این روبات در نقش یک مربی ورزش‌های هوازی مشغول به فعالیت بوده و تک‌تک حرکات را به‌صورت صوتی برای کاربر شرح می‌داد.

همچنین کاربران نیز می‌توانستند تا با استفاده از سیستم الکسا، سوال های خود را از این روبات پرسیده و پاسخ‌هایی مناسب دریافت نمایند.
به‌این‌ترتیب به نظر می‌رسد که استفاده از هوش مصنوعی در صنایع روباتیک می‌تواند با استفاده از این رابط کاربری جدید، جهشی چشمگیر داشته باشد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *