حمایت رییس سازمان امنیت آمریکا از حریم خصوصی

شماران سیستم – به‌تازگی رییس سازمان امنیت ملی آمریکا برخلاف جریان دولتی موجود در این کشور، از مزایای رمزنگاری داده‌های تلفن‌های همراه سخن گفته و این موضوع را برای آینده حیاتی دانسته است.

به‌تازگی رییس سازمان امنیت ملی آمریکا برخلاف جریان دولتی موجود در این کشور، از مزایای رمزنگاری داده‌های تلفن‌های همراه سخن گفته و این موضوع را برای آینده حیاتی دانسته است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلیEngadget، در حالی‌ که دولت آمریکا هنوز هم در حال بررسی واکنش‌های مثبت و منفی به رمزگذاری تلفن‌های همراه است یکی از مقامات نظر موافق خود را با این عمل اعلام کرده است.

مایک راجرز به‌عنوان رئیس سازمان امنیت ملی آمریکا در این باره بیان کرد که رمزگذاری برای آینده الزامی است و بحث درباره استفاده از آن اتلاف وقت است. راجرز پیشنهاد کرد که به‌جای بحث درباره وجود یا عدم وجود رمزگذاری بهتر است حفظ حریم خصوصی را فدای حفظ امنیت نکنیم. در مقابل، باید به دنبال راه‌حلی بود که هر دو را پوشش دهد و بسیار آسان‌تر نیز باشد.
نگرانی‌ها درباره حفظ حریم خصوصی تاکنون به این حد نرسیده بود. تلاش کردن برای حل کردن مشکلات موجود و درک این‌که بحث بردن یک‌طرف و باختن طرف دیگر مطرح نیست، موجب افزایش این اهمیت شده است. او در این باره بیان کرد که امنیت نباید همه‌چیز را تحت کنترل خود دربیاورد.

جیمز کومی به‌عنوان رئیس FBI مدت است که برای قرار دادن درهای پشتی برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران اصرار می‌کند و تنها به جنبه‌های منفی رمزگذاری داده‌ها اشاره داشته و بر روی آنها اصرار می‌ورزد.

مسلما وجود این درهای پشتی برای دولت راه را برای هکرها نیز بار خواهد کرد. او به‌تازگی تا ارائه فرمان به کمپانی های ساخت تلفن هوشمند برای از بین بردن رمزگذاری اطلاعات کاربران نیز پیش رفته است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *