حملات سایبری گسترده 53% تالارهای بورس جهان درسال 2012

حملات سایبری گسترده 53% تالارهای بورس جهان درسال 2012

درپایان یک بررسی جدید مشخص   شد که طی سال 2012 میلادی     حدود 53 درصد تالارهای بورس در   جهان مورد حملات سایبری قرار     گرفته‌اند.
مرکز “شفاف‌سازی و امنیت         سپرده‌ها” که متولی تالارهای       بورس کشور آمریکا محسوب       می‌شود در گزارش اخیر خود اعلام کرد که امنیت سایبری، مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مسئله‌ای است بازارها و دولت‌های سراسر جهان را تهدید می‌کند.

به گزارش شماران سیستم،‌ این مرکز به هشت مورد تهدید سایبری جدی برای اقتصادهای کلان اشاره کرد که از جمله آنها می‌توان به قوانین جدید، فعالیت‌های تجاری در سطح بالا، خطرات ناشی از فعالیت پیمانکاران متخلف،‌ الزامات مربوط به وثیقه‌ها و بلایای طبیعی اشاره کرد.

این مرکز در گزارش خود توضیح داد: «با توجه به ماهیت کنونی حملات سایبری، هیچ خطر دیگری تا این اندازه دولت‌ها و بازارهای سراسر جهان را تهدید نمی‌کند.»

این مرکز در ماه ژوئیه از سال جاری میلادی مطالعه مشترکی را با “فدراسیون جهانی بورس” و “سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های امنیتی” انجام داد.
در پایان این بررسی مشخص شد که طی سال ۲۰۱۲ میلادی حدود ۵۳ درصد تالارهای بورس در جهان مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

لازم به ذکر است، در فوریه ۲۰۱۱ برخی فایل‌های آلوده در گروه تالارهای بورس Nasdaq OMX Group به عنوان بزرگ‌ترین بازار بورس جهان شناسایی شد و پس از بروز برخی مشکلات امنیتی در سایت اینترنتی آن،‌ کارشناسان بررسی‌های گسترده خود را برای شناسایی و حل اختلالات آغاز کردند.
پس از این جریان در اکتبر ۲۰۱۱ حملات گسترده به سایت اینترنتی تالار بورس نیویورک صورت گرفت و به دنبال آن گزارش‌هایی از حملات سایبری به دیگر تالارهای بورس بزرگ جهان منتشر شد.

کارشناسان هم‌اکنون در حال انجام بررسی‌های لازم هستند تا خطرات امنیتی و سایبری مربوط به تالارهای بورس را به حداقل برسانند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *