حمله به زیر ساخت‌های فیزیکی اینترنت در آمریکا

شماران سیستم – به نظر می‌رسد که مشکلات کشور آمریکا با حملات اینترنتی تنها به سطح نرم‌افزاری باز نمی‌گردد زیرا سازمانFBIبه دنبال افرادی است که به زیرساخت‌های فیزیکی این کشور حمله کرده‌اند.

 
 

به نظر می‌رسد که مشکلات کشور آمریکا با حملات اینترنتی تنها به سطح نرم‌افزاری بازنمی‌گردد زیرا سازمان FBI به دنبال افرادی است که به زیرساخت‌های فیزیکی این کشور حمله کرده‌اند.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت خبری gizmodo، پس از حملات فراوان سایبری به ساختار اینترنت و ساختار مدیریت دولتی در ایالات متحده آمریکا شاهد این هستیم که این کشور با خطری جدید در زمینه اینترنت روبرو شده است. در گزارش‌های مختلفی که رد شبکه اینترنت منتشر شده‌اند، زیرساخت‌های اینترنت این کشور با چند حمله بسیار جدی روبرو شده‌اند که موجب بر هم خوردن ساختار خدمات رسانی به مصرف‌کنندگان اینترنت در این کشور شده است.

بر اساس این گزارش‌ها، حملات به صورتی انجام می‌شوند که در طی آنها کابل‌های مرجع اینترنت و در حقیقت زیرساخت‌های فیزیکی اصلی این شبکه مورد هدف قرار می‌گیرند و با ایجاد آسیب به این زیرساخت‌ها، عملا شبکه اینترنت با مشکلات بسیار جدی روبرو خواهد شد.
آخرین مورد از این حملات شامل اسیب‌های بسیار جدی به زیرساخت‌های کابل‌های فیبرنوری در سواحل آمریکا بوده است که در روز سه‌شنبه به وقوع پیوسته است.

به این ترتیب سازمان FBI تعدادی از ماموران ویژه خود را برای یافتن سرنخ‌هایی مبنی بر هویت مهاجمان به کار گمارده است تا بتواند با این مشکل جدید دست و پنجه نرم کند.

هنوز انگیزه مهاجمان مشخص نیست زیرا کابل‌های اینترنت معمولا دارای ساختار بسیار مستحکمی در هسته خود هستند که بریدن آنها را دشوار می‌سازد و در بسیاری از کشورها، سارقان فلزات به سراغ این کابل‌ها می‌روند ولی در این مورد، هیچ کابلی به سرقت نرفته و تنها شاهد بریدگی‌های متعدد در کابل‌ها هستیم.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *