دادگاه آمریکا تولیدکننده ‌نرم‌افزار جاسوسی را متهم کرد

شماران سیستم – نرم‌افزار مذکور تمام مکالمات رد و بدل شده بین کاربران را مانیتور می‌کرده است.

تولیدکننده نرم‌افزار جاسوسی WebWatcher مورد بازخواست قرار گرفت و دادگاه تجدیدنظر آمریکا در رای نهایی خود اعلام کرد او به اتهام پیامدهای گسترده نرم‌افزار مانیتورینگ و نرم‌افزارهای به‌عنوان خدمات خود مجازات خواهد شد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از پی‌سی‌ورلد، دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده آمریکا پس از شش دور بررسی این پرونده شرکت Awareness Technologies فروشنده نرم‌افزار WebWatcher را متهم و رای نهایی را علیه این شرکت صادر کرد.

جلسه نهایی این دادگاه با دو رای موافق و یک رای مخالف در نهایت ادعای شرکت Awareness مبنی بر عدم اختلال نرم‌افزار WebWatcher در سیستم‌های ارتباطی را رد کرد و توضیح داد که این نرم‌افزار قانوت استراق سمع در آمریکا را زیرپا گذاشته است.

«رونالد لی گیلمن» قاضی این پرونده توضیح داد که نرم‌افزار مذکور به صورت لحظه‌ای و در آن واحد در سیستم‌های ارتباطی اختلال ایجاد می‌کرده و تمام مکالمات رد و بدل شده بین کاربران را مانیتور می‌کرده است. 

شرکت Awareness ادعای مطرح شده مبنی بر قابلیت‌های مانیتورینگ ارتباطی نرم‌افزار WebWatcher را تکذیب کرد و توضیح داد که این نرم‌افزار فقط توسط والدین و مدیران سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

این شرکت می‌گوید تمام اطلاعات دریافت شده توسط این نرم‌افزار در یک سرور کاملا ایمن نگهداری می‌شود و بر این اساس فقط والدین و مدیران شرکت‌ها از این طریق می‌توانند ارتباطات دیگران را بازبینی کنند.

 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *