دردسرهای جدید برای یاهو

شماران سیستم – شرکت یاهو در زمینه ‌ایمیل‌های خود با مشکلاتی بزرگ روبرو شده است و در این میان مسئولان مجلس آمریکا نیز خواستار بررسی‌های دقیق درباره همکاری این شرکت با دولت آمریکا در زمینه سیستم پست الکترونیکی یاهو شده‌اند.

شرکت یاهو در زمینه ‌ایمیل‌های خود با مشکلاتی بزرگ روبرو شده است و در این میان مسئولان مجلس آمریکا نیز خواستار بررسی‌های دقیق درباره همکاری این شرکت با دولت آمریکا در زمینه سیستم پست الکترونیکی یاهو شده‌اند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، بدون شک همه ما از وجود افراد سختگیر در امور اجرایی کشور آمریکا آگاه هستیم و رسوایی‌های متعدد رسانه‌ای نیز در چند سال گذشته در این زمینه منتشر شده‌اند.

با این‌ وجود به نظر می‌رسد که این افراد به‌هیچ‌عنوان علاقه‌ای به تغییر رویه ندارند و هدف جدیدی را برای نقض حریم شخصی کاربران برای خود ترسیم کرده‌اند.
این افراد که دائما در حال خطر امنیتی دیدن تمامی جهان هستند به‌تازگی به سراغ شرکت یاهو و سیستم پست الکترونیکی این شرکت یعنی یاهو میل رفته‌اند.

بر اساس درخواست‌های نزدیک به ۵۰ عضو از مجلس امریکا، اطلاعات کاربران سیستم پست الکترونیکی شرکت یاهو باید به دولت آمریکا گشوده بوده و امکان شنود و رصد کردن آنها وجود داشته باشد.

هدف از این طرح، بررسی محتوای دارای پتانسیل فعالیت‌های تروریستی توسط شهروندان کشورهای دیگر اعلام‌شده است ولی بر سر این موضوع نیز دودستگی و درگیری‌های متعددی بین سیاستمداران آمریکایی درگرفته است.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *