دستگیری هکر مقامات امنیتی امریکا

شماران سیستم – به‌تازگی نیروهای پلیس آمریکا موفق به دستگیری تعدادی هکر شده‌اند که موفق به نفوذ به سیستم پست الکترونیکی مقامات امنیتی این کشور شده بودند.

به‌تازگی نیروهای پلیس آمریکا موفق به دستگیری تعدادی هکر شده‌اند که موفق به نفوذ به سیستم پست الکترونیکی مقامات امنیتی این کشور شده بودند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، معمولا مقامات امنیتی هر کشور باید از بالاترین میزان امنیت سایبری بهره‌مند باشند و به همین دلیل نیز هک شدن آن‌ها نیازمند به فعالیت‌های پیچیده از هکرهای حرفه‌ای دارد.

به‌تازگی یک هکر حرفه‌ای در ایالت کارولینای شمالی آمریکا دستگیر شده است که اتهام او هک کردن تعداد زیادی از مقامات برجسته امنیتی ایالات متحده بوده است.
این هکر که اندرو اوتو باگز نام دارد، تنها ۲۲ سال سن داشته و موفق به نفوذ به سیستم پشت الکترونیکی افرادی مانند مدیر اجرایی سازمان CIA شده است.

البته در فرایند این هک‌ها او به‌صورت انفرادی عمل نکرده و فردی به نام جاستین گری لیورمن که ۲۴ سال سن داشته است نیز به همراه دو فرد دیگر که نام آن‌ها فاش نشده است به جرم همکاری با او بازداشت شده‌اند.

شایان‌ذکر است که تعدادی از این هکرها پیش‌ازاین نیز درباره وضعیت هک مقامات امنیتی بریتانیا مورد بازجویی قرار گرفته بودند و با توجه به سابقه آنها به‌احتمال فراوان شاهد محکومیتی سنگین برای آنها خواهیم بود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *