...

دستیار صوتی آمازون، کمک کار برنامه‌نویس‌ها

شماران سیستم –  برنامه‌نویسان می‌توانند در کدنویسی خود از قابلیت‌های الکسا استفاده کنند..

 

 

به نظر می‌رسد دستیار صوتی آمازون موسوم به الکسا(Alexa) علاوه بر کاربردهای متعددی که دارد، می‌تواند به مهندسان نرم‌افزار نیز کمک کند.آنها در پژوهش خود به دنبال پاسخ این سوال بودند که آیا الکسا می‌تواند به برنامه‌نویس‌ها کمک کند که بهره‌وری خود را افزایش دهند و روند اجرای کارهای مربوط به کدنویسی را سرعت ببخشند؟

اصولاً مهندسان نرم‌افزار در پروژه‌های خود از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کنند،آنها بعضاً میلیون‌ها خط برنامه می‌نویسند و این کدها را با ابزارهای مستقل تست و ویرایش می‌کنند.

نیک برادلی(Nick Bradley) مدیر این پروژه می‌گوید جابجا شدن بین ابزارهای مختلف می‌تواند کار بسیار دشواری باشد زیرا هر کدام از آنها محیط و دستورهای خاص خود را دارد و شما باید بدانید چطور همه اینها را با هم مورد استفاده قرار دهید. من وقتی در استفاده از این ابزارهای مختلف و سازگار کردن آنها با هم مجبور شدم زمان زیادی صرف کنم، سرخورده و ناامید شدم و ایده استفاده از الکسا به ذهنم خطور کرد.

گروه پژوهشی، از چند مهندس نرم‌افزار خواستند با زبان ساده به الکسا دستور بدهند و از این دستیار صوتی بخواهند که کارهایی را برای آنها انجام دهد.
 
مهندسان از نتیجه کار راضی بودند، هر چند مشکل تداخل صداها در محیط کاری، قدری بر خروجی کار تاثیر منفی بر جای گذاشت

 

https://www.shomaran.com/images/IT-pic/farajzadeh/ITNA/97/alexa.jpg

 

مدیر این پروژه می‌گوید امروزه که سیستم‌ها بزرگتر و پیچیده‌تر می‌شوند، استفاده از دستیارهای شخصی می‌تواند یکی از راه‌هایی باشد که به توسعه‌دهندگان برای افزایش کارآمدی در این محیط پُرشتاب کمک کند.
محققان در ادامه به این نتیجه رسیده‌اند که از دستیاران مجازی می‌توان در مشاغل دیگر نظیر پزشکی، وکالت یا حسابداری نیز استفاده کرد.
به عنوان مثال شما می‌توانید وضعیتی را تصور کنید که یک وکیل در حال خواندن خلاصه یک پرونده است و در همان حال از الکسا می‌خواهد که پرونده های مشابه را بیابد تا در تحقیقات خود از آنها استفاده کند.
نتیجه این بررسی‌ها قرار است در کنفرانسICSE که در سوئد برگزار می‌شود، ارائه گردد.

 
 
 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.