دستیار هوشمند گوگل می‌تواند پیام‌های نرم‌افزارهای سوم شخص را خوانده و پاسخ بدهد

شماران سیستم –   دستیار هوشمند گوگل به قابلیت جدیدی برای خواندن و نوشتن پیام‌ها در نرم‌افزارهای سوم شخص پیام‌رسان نظیر واتس‌اپ و تلگرام مجهز خواهد شد.

 

 

دستیار هوشمند گوگل به قابلیت جدیدی برای خواندن و نوشتن پیام‌ها در نرم‌افزارهای سوم شخص پیام‌رسان نظیر واتس‌اپ و تلگرام مجهز خواهد شد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، دستیار هوشمند گوگل از مدت‌ها پیش گزینه‌ای را برای خواندن بلند پیام‌های متنی دریافت شده به کاربر ارائه می‌کرد، اما نحوه عملکرد این قابلیت در نرم‌افزارهای پیام‌رسان سوم شخص چندان چنگی به دل نمی‌زد.
با این‌ حال گزارش‌هایی که به‌تازگی منتشر شده‌اند حاکی از آن هستند که گوگل قصد دارد تا گزینه‌ای را برای خواندن پیام‌ها از پیام‌رسان‌های غیرگوگلی نظیر واتس‌اپ، اسلک و تلگرام در دستیار هوشمند گوگل فعال کند.

 

whatsup

 

به‌ این‌ ترتیب، کاربران از این‌ پس می‌توانند از گوگل بخواهند که پیام‌هایشان را درون نرم‌افزارهای سوم شخص پیام‌رسان تایپ کند و البته این پیام‌ها را برای این دستیار هوشمند دیکته کنند.
همچنین دستیار هوشمند از این‌ پس می‌تواند پیام‌های ورودی کاربر را در این نرم‌افزارها برای او به‌صورت بلند بخواند.
با این‌ حال این دستیار هوشمند هنوز به دستور پذیری به زبان‌های غیرانگلیسی چندان واقف نیست
این قابلیت جدید ممکن است در حال حاضر به‌صورت گسترده در دسترس نباشد، اما در صورت موفقیت به‌زودی در سراسر جهان عرضه خواهد شد. البته این قابلیت برای دستیار هوشمند گوگل ارتقای بسیار مفیدی محسوب می‌شود.
قابلیت بلند خواندن به‌خصوص زمانی به کار افراد می‌آید که در حال رانندگی، پخت‌وپز یا کارهایی هستند که نیازمند درگیری هر دودست است
به‌ این‌ ترتیب در صورت فعال شدن این قابلیت برای چک کردن و پاسخ به پیام‌های تلگرام یا واتس‌اپ خود نیازمند به لمس صفحه تلفنتان نخواهید بود.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *