دیسک‌های نوری ارزان می‌شوند

دیسک‌های نوری ارزان می‌شوند

با کاهش قابل ملاحظه درخواست بازار جهانی برای خرید دیسک‌های نوری ، برخی تولیدکنندگان بزرگ قیمت این محصولات را به صورت محسوس کاهش داده‌اند.

 

تولیدکنندگان دیسک‌های نوری اعلام کردند که این روزها با کاهش درخواست بازار جهانی مواجه شده‌اند و این مسئله آن‌ها را بسیار نگران کرده است.
به گزارش شماران سیستم، با کاهش قابل ملاحظه درخواست بازار جهانی برای خرید دیسک‌های نوری، برخی تولیدکنندگان بزرگ قیمت این محصولات را به صورت محسوس کاهش داده‌اند و در حال ایجاد تغییرات فراوان در ساختار فعالیت خود در این حوزه هستند.
پیش‌بینی شده است که فرآیند تغییر ساختار تولیدکنندگان و کاهش قیمت دیسک‌های نوری طی نیمه نخست سال آتی میلادی ادامه یابد و کارشناسان بتوانند این محصولات را با قیمت ارزان‌تر در اختیار بگیرند.
“رابرت وانگ”(Robert Wong) مدیرعامل شرکت CMC Magnetics به عنوان بزرگترین شرکت تایوانی تولیدکننده دیسک‌های نوری اعلام کرد که با این روند طی سال آتی برخی رقبا از این بازار خارج می‌شوند و فقط تولیدکنندگان بزرگ در این عرصه حضور میابند.
لازم به ذکر است که نیاز بازار جهانی برای خرید دیسک‌های Blu-ray همچنان رو به افزایش است و افزایش محبوبیت تصاویر ویدیویی با کیفیت Ultra HD باعث شده است فروش جهانی دیسک‌های Blu-ray نیز بیشتر شود.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *