راننده «ایمنی» خودروی اوبر پیش از تصادف مرگبار در حال تماشای سریال تلویزیونی اینترنتی بود

شماران سیستم – پلیس این سانحه را «کاملا قابل اجتناب» دانسته است.

 

 

 

بنا بر گزارش پلیس، راننده ایمنی پشت فرمان خودروی خودران اوبر در شهر تمپی ایالت آریزونا در زمان منتهی به تصادف مرگبار در حال تماشای یک شوی تلوزیونی اینترنتی بر روی گوشیش بود.
پلیس این سانحه را «کاملا قابل اجتناب» دانسته است.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از رویترز، گزارش اداره پلیس تمپی حاکی از آن بود که رافائلا وازکز، راننده این خودرو، مکررا به جای جاده به پایین نگاه می کرد تا اینکه در فاصله نیم ثانیه به این تصادف بالا را نگاه کرد که منتج به برخورد با الن هرتزبرگ، زن 49 ساله، شد که شب هنگام در حال عبور از عرض مسیر بود.
بنا بر این گزارش، وازکز ممکن است با اتهام قتل خودرویی (تصادف منجر به مرگ) مواجه شود.
 
پلیس این اسناد ضبط شده را ازHulu (یک سرویس آنلاین فیلم‌ها و شوهای تلویزیونی اینترنتی) به دست آورد، که نشان می‌داد حساب وازکز در شب حادثه به مدت 42 دقیقه در حال نمایش شوی استعدادی تلویزیونی“The Voice” بود، برنامه‌ای که در ساعت 9:59 شب به پایان رسید، که «با زمان تقریبی این تصادف همزمانی دارد
 
این خودروی اوبر در زمان تصادف در حالت خودمختار بود، ولی این شرکت، مانند دیگر توسعه دهندگان خودروهای خودران، وجود یک راننده پشتیبان درون خودرو را الزامی نموده است تا در صورت بروز اشکال در سیستم خودمختار یا وقوع شرایط نامساعد رانندگی وارد عمل شود.
 
بنا بر این گزارش پلیس تمپی، وازکز درست نیم ثانیه پیش از این تصادف به بالا نگاه کرد، و قبل از آن به مدت 5.3 ثانیه سرش به پایین بود. خودروی شاسی بلند ولووی خودران اوبر با سرعتی در حدود 71 کیلیومتر در ساعت در حال حرکت بود.

 

piccccccc
 

پلیس اعلام کرده است که مرور ویدئوی داخل ولو نشان داد که وازکز در حدود 7 دقیقه از 22 دقیقه منتهی به تصادفش حواسش پرت و سرش رو به پایین بوده است و در طی این مدت لبخند می زده است.
 
یک کارآگاه پلیس تمپی ازHulu برای این تحقیقات کمک خواست و آن را یپ پرونده بسیار جدی ذکر کرد که ممکن است به اتهام قتل خودرویی منتهی شود. Hulu اسناد ضبط شده را چند روز بعد در اختیار وی قرار داد.
 
بر اساس گزارش دیگری که ماه گذشته بورد ملی ایمنی حل و نقل ارائه کرده بود، اوبر سیستم ترمز اضطراری این خودرو را از کار انداخته بود، و وازکز کمتر از یک ثانیه قبل از برخورد با هرتزبرگ، که یک بیخانمان بود، اقدام به ترمز زدن کرده بود.
 
در گزارش پلیس، هرتزبرگ به خاطر «عبور غیرقانونی از عرض خیابان در مکانی غیر از خط عابر پیاده» مقصر دانسته شده است.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *