رایگان شدن آنتی ویروس کسپرسکی

شماران سیستم – شرکت امنیتی کسپرسکی، می‌خواهد نرم افزار آنتی ویروس خود را در ایالات متحده و سپس در انگلستان به صورت رایگان ارائه دهد.
 

کسپرسکی، که شرکت امنیتی مشهوری مستقر در روسیه است، به تازگی اعلام کرده که می‌خواهد نرم‌افزار آنتی‌ویروس خود را به صورت رایگان ارائه دهد که از نظر کارشناسان، اتفاقی مهم در عرصه نرم‌افزارهای امنیتی قلمداد می‌گردد.
البته آمریکا اولین کشوری است که کسپرسکی به صورت رایگان در آن عرضه خواهد شد.
 

 

لازم به ذکر است که چون دفتر مرکزی کسپرسکی در روسیه واقع شده است، آمریکا از رایگان شدن این آنتی‌ویروس در کشور خود بیم دارد و از این شرکت، خواسته است که جزئیات و اطلاعات بیشتری از فعالیت‌‌ها، هدف رایگان شدن و موضوعاتی از این دست، ارائه دهد.

به گزارش شماران سیستم به نقل از اینکوایرر، در برابر صحبت‌هایی که از سوی مسئولان آمریکایی در مورد این موضوع می‌شود، همواره کسپرسکی از خود دفاع کرده است و اعلام کرده است که حاضر است کد منیع خود را برای تمامی افراد به نمایش بگذارد.
هر چند ارائه رایگان این آنتی ویروس می‌تواند یک پیشنهاد خیرخواهانه تلقی گردد،‌اما از طرفی می‌توان به این موضوع، به چشم دامی از سوی کشور روسیه و با هدف دسترسی به اطلاعات آمریکایی‌ها و سوءاستفاده از اطلاعات مورد بحث نگاه کرد.

 

88

 

یوجین کسپرسکی مدیر این شرکت امنیتی در این خصوص اظهار داشت: «آنتی‌ویروس رایگان کسپرسکی با نسخه‌هایی که برای خرید عرضه می‌شود، قابل مقایسه نیست و از جهات بسیاری، متفاوت است. از جمله این ویژگی‌ها، می‌توان به کنترل والدین، حفاظت از پرداخت آنلاین و اتصال امن (وی.پی.ان) اشاره کرد. کاربران زیادی وجود دارد که حتی حاضر نیستند، 50 دلار برای حفاظت از موارد ویژه خود هرینه کنند و بنابراین نسخه‌های قدیمی رایگان را نصب می‌کنند و حتی بعضی از آنها فقط به ویندوز دیفندر اکتفا می‌کنند.»

گفتنی است کسپرسکی رایگان به صورت تدریجی در اختیار کشورها قرار می‌گیرد. در ماه ژوئیه، ساکنان ایالات متحده آمریکا، کانادا و بسیاری از کشورهای منطقه آسیا و اقیانوس آرام، از جمله قزاقستان امکان استفاده رایگان از کسپرسکی را دارند.
در ماه سپتامبر هند، هنگ‌کنگ، شرق میانه، آفریقا، ترکیه و امریکا لاتین و در ماه اکتبر، اروپا، ژاپن و کره جنوبی به این لیست اضافه می شوند.
نهایتا تا پایان سال این آنتی ویروس در همه کشورها رایگان می‌شود.

 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *