رفع بزرگ‌ترین نقص گوگل کروم با به‌روزرسانی جدید این مرورگر

شماران سیستم –  زمانی که مدت زیادی را به وب گردی اختصاص می‌دهید، ممکن است درنهایت شمار زیادی از سربرگ‌ها را روی مرورگر کروم خود باز کنید. در این شرایط یافتن سربرگ موردنظرتان از بین تمامی این سربرگ‌ها بسیار سخت خواهد شد. به نظر می‌رسد که قابلیت جدیدی برای جست‌وجوی سربرگ‌ها به مرورگر گوگل کروم افزوده شده است که می‌تواند بزرگ‌ترین مشکل کاربران به هنگام مرور هم‌زمان چند وب‌سایت را برطرف کند. به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techradar، زمانی که مدت زیادی را به وب‌گردی اختصاص می‌دهید، ممکن است در نهایت، شمار زیادی از سربرگ‌ها را روی مرورگر کروم خود باز کنید. طبعا در این شرایط یافتن سربرگ موردنظرتان از بین تمامی این سربرگ‌ها بسیار سخت خواهد شد.

  

هر سربرگ حاوی یکی از وب‌سایت‌هایی است که قصد ورود به آن را داشته یا به آن واردشده‌اید و نه‌تنها باز گذاشتن شمار زیادی از این سربرگ‌ها به‌صورت یکجا روی عملکرد کامپیوترتان تأثیر منفی می‌گذارد، بلکه یافتن سربرگ موردنظرتان از بین آنها کاری بسیار سخت خواهد شد. با این ‌حال به نظر می‌رسد که گوگل کروم با عرضه قابلیت جدیدی به نام Tab Search توانسته این مشکل را برطرف نماید. شما با استفاده از این قابلیت که به‌صورت منوی پاپ‌آپ برایتان نمایش داده می‌شود، می‌توانید تب خاصی که باز کرده‌اید را جست‌وجو کرده و زودتر به نتیجه برسید.

 cautionchrom

وجود قابلیت Tab Search برای اولین بار در کد منبع قابلیت‌های آینده کروم مشاهده شد و خبر از آن می‌داد که این قابلیت به‌عنوان یک ویژگی آزمایشی در مرورگر کروم عرضه خواهد شد. این کد همچنین نشان‌دهنده آن بود که برای اولین بار دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل کروم این قابلیت را دریافت خواهند کرد. با این ‌حال نسخه‌های ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و Ios کروم نیز به ترتیب Tab Search را دریافت خواهند کرد.زمانی که این قابلیت برای تست آماده شود، ابتدا در نسخه کاناری گوگل کروم عرضه خواهد شد. کاربران با استفاده از این نسخه می‌توانند قابلیت‌های جدید را پیش از عرضه آن برای نسخه اصلی امتحان کنند. البته برخی از این ویژگی‌ها هیچ‌وقت به نسخه استاندارد کروم راه پیدا نخواهند کرد.با قرار گرفتن کروم در فهرست برترین و پراستفاده‌ترین مرورگر در برخی از نقاط دنیا، این قابلیت جدید می‌تواند زندگی میلیون‌ها کاربر اینترنت را آسان‌تر کند. خوشبختانه خبرهای دیگر حاکی از آن است که عرضه این قابلیت برای نسخه استاندارد زیاد طول نخواهد کشید و همین روزها می‌توانید این ویژگی را تست کنید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *