روزهای خوش پیشروی تولیدکنندگان سرور

شماران سیستم – آمارهای جهانی و رویکرد شرکت‌های بزرگ فعال در اینترنت نوید از فرا رسیدن شرایطی خوب و روبه رشد در بازارهای سرورها در سطح بین‌المللی می‌دهند.
آمارهای جهانی و رویکرد شرکت‌های بزرگ فعال در اینترنت نوید از فرارسیدن شرایطی خوب و رو به رشد در بازارهای سرورها در سطح بین‌المللی می‌دهند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، بازار سرورها در دهه دوم قرن جاری رشدی بسیار سریع را تجربه کرد ولی این رشد در سال ۲۰۱۵ با وقفه‌ای بسیار جدی روبرو گشت.

علت این امر این بود که وضعیت اقتصاد جهانی بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده بهبود پیدا نکرده بود و به همین دلیل نیز شرکت‌های بزرگ، توسعه دیتاسنترهای خود را آرام‌تر کرده بودند.
حال به نظر می‌رسد که این صنایع دوران بحرانی یادشده را پشت سرنهاده است و آمار نشان از آن دارند که فروش و تحویل سرورها در سطح جهانی با پیشرفت چشمگیری روبرو خواهد بود.

این پیش‌بینی‌ها حاکی از آن هستند که به علت فعالیت غول‌های بزرگی مانند گوگل، فیس‌بوک، مایکروسافت و آمازون و آمادگی آنها برای استفاده از دیتاسنترهای جدید می‌توان شاهد رشد کلی این صنعت بود.

شایان‌ذکر است که یکی از دلایل اصلی فعالیت چهار شرکت یادشده درزمینهٔتوسعه دیتا سنترها، به محتوای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مربوط است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *