رکورد فروش برای روبات ویژه ژاپنی

شماران سیستم – روبات ژاپنی Pepperکه به نام کورتانای ژاپنی مشهور است، تنها در طول یک دقیقه پس از آغاز عرضه رسمی خود با فروش تمامی تعداد روبات‌های موجود روبرو شد.

روبات ژاپنی Pepper که به نام کورتانای ژاپنی مشهور است، تنها در طول یک دقیقه پس از آغاز عرضه رسمی خود با فروش تمامی تعداد روبات‌های موجود روبرو شد.

به گزارش شماران سیستم از وب سایت خبری engadget، روبات ویژه‌ای به نام Pepper در کشور ژاپن تولید شده است که می‌تواند رفتاری دوستانه و مشابه با انسان داشته باشد و به نوعی یک روبات ویژه برای انجام امور خوش‌آمدگویی به حساب می‌آید.

این روبات که در پیش نمایش‌های ارائه شده توانسته بود تا توجه رسانه‌ای بسیار بالایی را به خود جلب کند در روز عرضه خود موفق شد تا رکوردی جدید در زمینه فروش روبات‌ها از خود برجای بگذارد.

شرکت سازنده اعلام کرده بود که تنها یک هزار عدد از این روبات‌ها را برای فروش عرضه خواهد کرد ولی شاید حتی سازندگان Pepper نیز انتظار نداشتند که تنها در طول یک دقیقه موفق به فروش کل این ۱۰۰۰روبات شوند.
این روبات با قیمت ۱ هزار ۶۰۰ دلار به مشتریان خود فروخته شده است و برای بهره‌مندی از مزایای کامل آن نیز نیاز به پرداخت هزینه ماهانه ۲۰۰ دلار خواهد بود.

از جمله مزایای عملیاتی Pepper می‌توان به برقراری ارتباط صوتی با مشتریان، ارائه نوشیدنی به افراد و پذیرایی از آن‌ها و در نهایت نیز ابراز احساسات در نحوه سخن گفتن اشاره کرد.

شایان ذکر است که شرکت سازنده این روبات یعنی SoftBank، در طول پیش نمایش‌های مربوط به معرفی Pepper از او در یکی از فروشگاه‌های عرضه محصولات شرکت نستله استفاده کرده بود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *