ساخت باتری خورشیدی برای ساعت مچی iWatchاپل

ساخت باتری خورشیدی برای ساعت مچی iWatchاپل

شماران سیستم – اپل این باتری‌های خورشیدی را بهگونه‌ای در نمایشگر ساعتمچی iWatchکار می‌گذارد که به صورت خودکار با نور خورشید و محیط پیرامون شارژ می‌شوند.

 

شرکت اپل در نظر دارد نخستین ساعت مچی هوشمند را که قرار است تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی وارد بازار شود، به سیستم شارژ القایی و باتری‌های خورشیدی مجهز کند.

به گزارش شماران سیستم، روزنامه نیویورک‌تایمز در جدیدترین گزارش خود نوشته است که شرکت اپل روی شارژرهای القایی بی‌سیم برای ساعت مچی هوشمند خود کار می‌کند و روش‌هایی را مورد آزمایش قرار می‌دهد که طی آن بتوان از باتری‌های خورشیدی در نمایشگر این ساعت مچی استفاده کرد.

شرکت اپل این باتری‌های خورشیدی را به گونه‌ای در نمایشگر ساعت مچی iWatch کار می‌گذارد که به صورت خودکار با نور خورشید و محیط پیرامون شارژ می‌شوند و انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند.

گفته می‌شود که اپل هر دو فناوری یاد شده را برای نخستین محصول پوشیدنی خود آزمایش کرده است و از این رو می‌توان گفت که از هم‌اکنون تا زمان عرضه ساعت مچی هوشمند iWatch مدت طولانی باقی باقی نمانده است.
 

11201

 

البته روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داده است که اپل هنوز نمی‌تواند این سیستم شارژ خورشیدی را به تولید انبوه برساند و به همین خاطر احتمال می‌رود ساعت iWatch در اواخر سال جاری یا اوایل سال آتی میلادی به دست کاربران جهانی بسته شود.

همچنین گفته شده است که این ساعت مچی هوشمند سیستم‌ها و قابلیت‌های مخصوص تناسب اندام را در خود جا داده است.
این ابزار جدید Healthbook نام دارد که مبتنی بر سیستم‌عامل iOS ۸به دست کاربران می‌رسد.

شرکت اپل پیش از این ابزار ویژه تشخیص حرکات کاربران را نیز برای این محصول در نظر گرفته بود تا آن را متفاوت با تمام ساعت‌های مچی موجود در بازار جهانی عرضه کند.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *