ساخت نرم‌افزار خبرخوان برای ویندوز 10 توسط مایکروسافت

شماران سیستم – مایکروسافت به‌تازگی نرم‌افزار جدیدی را معرفی کرده است که با نصب آن می‌توانید خبرخوان کوچکی در کنار صفحه‌نمایش دسکتاپ خود داشته باشید.

 

مایکروسافت به‌تازگی از عرضه نرم‌افزار جدیدی خبر داده است که اخبار مهم دنیا را در قالب نواری در گوشه صفحه‌نمایش دسکتاپ شما به نمایش درمی‌آورد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، مایکروسافت به‌تازگی نرم‌افزار جدیدی را معرفی کرده است که با نصب آن می‌توانید خبرخوان کوچکی در کنار صفحه‌نمایش دسکتاپ خود داشته باشید.
 
این نرم‌افزار کهNews Bar نام دارد در حال حاضر در حالت بتا برای ویندوز 10 معرفی شده است و اخبار برتر منطقه‌ای بیش از 4500 نشریه را منتشر می‌کند. همچنین شما می‌توانید به شخصی‌سازی اطلاعات ارائه‌شده بپردازید.
 
کاربران این نرم‌افزار می‌توانند نوار خبرخوان این نرم‌افزار را در پایین صفحه‌نمایش دستگاه خود و درست در بالای تسک بار قرار بدهند. همچنین این نوار قابلیت جابه‌جایی و رفتن به بخش بالا یا کناری دسکتاپ را نیز دارد.
​​​​​​​شما می‌توانید انتخاب کنید که متن یا تصویر اخبار برایتان نمایش داده شود و البته قابلیت پنهان کردن کلی این نوار نیز وجود دارد.

readnews

این نرم‌افزار هنوز در حالت بتا قرار دارد و به همین خاطر مایکروسافت از کاربران درخواست کرده است که بازخوردشان را در رابطه با آن اعلام کنند. البته نقطه‌ضعف این نرم‌افزار در این است که شما نمی‌توانید منابع اخبار را شخصی‌سازی کرده یا موضوعات موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید.
 
گزارش‌های به‌دست‌آمده ازVerge نیز حاکی از آن است کهNews Bar به انتخاب مرورگر پیش‌فرض شما اهمیت نمی‌دهد و تمامی لینک‌ها را در مایکروسافت اج باز می‌کند.
 
جریان دائمی اخبار ممکن است در دوران شیوع ویروس کرونا استرس زیادی ایجاد کند اما این نرم‌افزار می‌تواند افراد بیشتری را در رابطه با پیشرفت‌های اخیر درزمینهٔاین ویروس مطلع کند. کمپانی‌هایی مانند گوگل و فیس‌بوک راه‌هایی برای ارائه اطلاعات درست و دقیق در رابطه با کووید-19 پیداکرده‌اند و اگرچه ساختNews Bar مربوط به قبل از شیوع کرونا است اما می‌تواند اطلاعات دقیق و قابل‌اطمینانی را در اختیار کاربران قرار بدهد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *