ساعت جدید سامسونگ اثر انگشت را ثبت می‌کند

شماران سیستم – در “کنگره جهانی تلفن همراه”(MWC 2015) که اوایل ماه مارس برگزار می‌شود، سامسونگ فناوری پوشیدنی جدید یارایه می‌کند که قابلیت تشخیص اثر انگشت کاربر را دارد.

سامسونگ طی سال جاری میلادی اقدامات گسترده‌ای را در حوزه ساعت‌های مچی هوشمند انجام داد و این بار پیش‌بینی شده است که این شرکت کره‌ای مدل جدید ساعت مچی هوشمند خود مجهز به اسکنر تشخیص اثر انگشت را روانه بازار می‌کند.

به گزارش شماران سیستم، سامسونگ طی چند ماه گذشته ساعت‌های پیشرفته Gear 2، Gear 2 Neo،‌ Gear Live و Gear S را عرضه کرد و پیش‌بینی می‌شود در مرحله بعدی ساعتی با نام شرکت مایکروسافت دور دست کاربران جهانی بسته شود که توانایی اسکن اثر انگشت کاربران را دارد.

بر اساس بیانیه‌ای که سامسونگ در کشور کره جنوبی منتشر کرده است، در “کنگره جهانی تلفن همراه”(MWC 2015) که اوایل ماه مارس برگزار می‌شود، سامسونگ فناوری پوشیدنی جدیدی ارایه می‌کند که قابلیت تشخیص اثر انگشت کاربر را دارد.

این نخستین فناوری پوشیدنی سامسونگ با قابلیت مذکور محسوب می‌شود و البته برای ثبت اثر انگشت کاربر از روش‌های معمول در گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌شود.

93754

در این اقدام از حسگرهای هوشمند استفاده شده است و این فرآیند مانند گوشی‌های هوشمند برای افزایش ایمنی اطلاعات داخلی مورد استفاده قرار نگرفته است.

این ساعت مچی هوشمند که هنوز نام آن مشخص نیست، با تشخیص اثر انگشت کاربر می‌تواند اطلاعات جامع در مورد سلامت بدن او را ارائه دهد که گفته می‌شود سامسونگ در جریان هکاری با شرکت PayPal محصول یاد شده را تکمیل می‌کند.

این دو شرکت به‌تازگی قرارداد همکاری را به امضا رسانده‌اند که به موجب آن امکان پرداخت الکترونیکی در گوشی هوشمند Galaxy S5 با کمک ثبت اثر انگشت فراهم شده است و احتمال می‌رود قابلیت یاد شده در ساعت جدید هم لحاظ شود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *