سایه سنگین سامسونگ بر بازار پنل ‌نمایشگر

شماران سیستم – به نظر می‌رسد که سامسونگ به کنترل تقریبی برروی بازار نمایشگرها دست یافته است زیرا تمامی حرکات این شرکت به صورت مستقیم بر روی وضعیت عرضه پنل‌های صفحه نمایش در سراسر جهان تاثیر می‌گذارد.

به نظر می‌رسد که سامسونگ به کنترل تقریبی بر روی بازار نمایشگرها دست یافته است زیرا تمامی حرکات این شرکت به صورت مستقیم بر روی وضعیت عرضه پنل‌های صفحه نمایش در سراسر جهان تاثیر می‌گذارد.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، سامسونگ عملا کنترل پنل‌های نمایشگر را در سراسر جهان در دست گرفته است و به راحتی و با ایجاد تغییر در عرضه محصولات مختلف این رده می‌تواند تعادل بازار را بر اساس علاقه خود تنظیم کند.

در همین راستا نیز گفته می‌شود که این شرکت قصد دارد تا با اضافه کردن میزان خروجی تولید پنل‌های نمایشگر نوع AMOLED، به صورت غیرمستقیم بازار نمایشگرهای LCD را تحت کنترل قرار داده و بتواند این بازار را با کاهش عرضه روبرو سازد.
البته تنها سلاح سامسونگ در این راستا مربوط به افزایش عرضه نیست بلکه تعدیل قیمت نمایشگرهای AMOLED موجب خواهد شد تا مصرف کنندگان به سراغ نمایشگرهایی ضعیف‌تری مانند LCD نروند.
شایان ذکر است که این پروژه توسط سامسونگ در اغاز سال ۲۰۱۴ میلادی شروع شده است ولی شیب نمودار افزایش عرضه و کاهش قیمت این محصولات در طول یک سال و نیم گذشته بیش از پیش شدت گرفته است.

همچنین فناوری فعلی مورد استفاده در نمایشگرهای لمسی AMOLED شرکت سامسونگ از نوع OCTA است ولی این شرکت به دنبال جایگزینی آن با فناوری‌های پیشرفته‌تر است تا بتواند بازار و قیمت این رده را بیشتر کنترل کرده و در نتیجه سایر قسمت‌های بازار را نیز تحت تاثیر بگذارد.

البته این امر موجب نشده است تا شرکت‌های دیگر امکان ورود به این بازار را نداشته باشند و برای نمونه شایعات منتشر شده نشان می‌دهند که تنها تولیدکننده پنل نمایشگر برای نسخه دوم ساعت هوشمند اپل، شرکت ال‌جی خواهد بود.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *