سرمایه‌گذاری مایکروسافت بر روی نقشه‌ها برای پهبادها و ماشین‌های پرنده

شماران سیستم – حضور پهبادها در آسمان، روند صعودی دارد و این سرمایه گذاری مایکروسافت، احتمالا شتاب این روند را افزایش می‌دهد.

 

 

روزانه در اینترنت و رسانه‌های مختلف، خبرهای زیادی راجع به پهبادها می‌شنویم یا می‌خوانیم. هواپیماها، توسط انسان کنترل می‌شوند و در آنها، هیچ راهی برای ارتباط با هواپیماهای دیگر وجود ندارد. همچنین قابلیت به‌روزرسانی ندارند.

"ایرمپ"، کسب و کاری نوپا در کالیفرنیا است که سرویس نقشه‌برداری به موقع ارائه می‌دهد. سرویس مذکور، این اجازه را به پهبادها می‌دهد که مسیر پروازشان را به اپراتور نشان دهند و اطلاعات مربوط به حضور هواپیما در منطقه را در اختیار اپراتور بگذارند و مناطقی که توسط دولت، پروازممنوع اعلام شده‌اند را مشخص کنند.

12 12

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از ورج، این شرکت در حال حاضر، فعالیت روی پهبادها متمرکز شده است و قصد دارد در آینده، ماشین‌های پرنده را نیز وارد بازار کند. ایرمپ به تازگی اعلام کرده که مایکروسافت، غول نرم‌افزاری جهان، تقریباً ۲۶ میلیون دلار در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است.

درک این موضوع برای یک شرکت نرم‌افزاری که درآمد خود را از طریق فروش نرم‌افزار به شرکت‌های بزرگ به دست می‌آورد، ساده است. شرکت‌های بزرگ فعال در بخش‌های کشاورزی، انرژی، ساخت و ساز و امنیت، مسلماً تاکنون از سرویس‌ها و خدمات مایکروسافت بهره برده‌اند.

 

در آینده شرکت‌های مختلفی از داده‌های مایکروسافت در خودروهای بدون سرنشین استفاده خواهند کرد. مایکروسافت اخیراً یک شبیه‌ساز پهباد را تولید کرد که خلبان‌ها می‌توانند با استفاده از آن، قبل از اینکه پهباد سقوط کند و دچار عواقب ناشی از سقوط پهباد شود، محیط را بررسی کنند.

گفتنی است مایکروسافت در حال حاضر در پی آن است که با استفاده از اهرم سرمایه‌گذاری، امنیت این پهبادها را بیش از پیش تأمین کند.

ناگراج کاشیاپ، نایب رییس مایکروسافت ونچرز، اذعان داشت که ایرمپ، در مدیریت حریم هوایی با ارتفاع پایین، پیشرو است و نقش محوری و اساسی را در شکل دادن به آیندۀ صنعت پهباد بازی می‌کند.
وی افزود: ما از رشد و ارتقای فعالیت‌های این شرکت در زمینه کاربردهای تجاری و تفریحی پهبادهای خودکار و غیرخودکار حمایت خواهیم کرد و بر این باوریم که با سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های این‌چنینی، آیندۀ روشنی در انتظار پهبادها خواهد بود.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *