سریع‌ترین هارد دیسک 6 ترابایتی جهان معرفی شد

سریع‌ترین هارد دیسک ۶ ترابایتی جهان معرفی شد

شماران سیستم – سرعت این هارددیسک ۷۲۰۰ دور در دقیقه است و از دیگر امکانات آن می‌توان به فناوری تشخیص سطح شیب‌دار وحسگر رطوبت‌سنج اشاره کرد.

 

شرکت Seagate از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات اعلام کرد که سریع‌ترین هارددیسک ۶ ترابایتی جهانی را عرضه کرده است.

به گزارش شماران سیستم، این هارددیسک که Enterprise Capacity 3.5 HDD v4 نامگذاری شده است، اصل فعالیت‌های خود را مبتنی بر فضای پردازش ابری انجام می‌دهد و سرعت ذخیره و خواندن اطلاعات روی آن نسبت به مدل قبلی ۲۵ درصد افزایش یافته است.

شرکت Seagate برای ساخت این محصول از سیستم چند-درایوی ارتعاشی چرخشی بهره برده است که می‌تواند حجم‌های گسترده از اطلاعات را با سرعت بالا انتقال دهد.

به گفته شرکت سازنده، سرعت این هارددیسک ۷۲۰۰ دور در دقیقه است و از دیگر امکانات آن می‌توان به فناوری تشخیص سطح شیب‌دار و حسگر رطوبت‌سنج اشاره کرد.

931233

شرکت Seagate همچنین ادعا می‌کند که با توجه به استانداردهای لحاظ شده برای این محصول جدید و کاهش مصرف انرژی آن نسبت به مدل قبلی، هزینه‌های مربوطه در این زمینه تا ۹۰ درصد کاهش می‌یابد.

لازم به ذکر است که شرکت Seagate چندی پیش سریع‌ترین حافظه ذخیره‌ساز اطلاعات در جهان را در سری محصولات Thunderbolt 2 معرفی کرد و توضیح داد که این سیستم می‌تواند در هر ثانیه ۲.۶ گیگابایت اطلاعات را در خود جا دهد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *