سه‌چهارم باج افزارهای جهان از روسیه می‌آیند

شماران سیستم – شرکت کسپرسکی در اقدامی غافلگیرکننده فاش ساخته است که بیش از سه‌چهارم کلیه حملات باج‌خواهی سایبری از طریق باج افزار به‌واسطه هکرهای روس زبان انجام می‌شود..

شرکت کسپرسکی در اقدامی غافلگیرکننده فاش ساخته است که بیش از سه‌چهارم کلیه حملات باج‌خواهی سایبری از طریق باج‌افزار به‌واسطه هکرهای روس زبان انجام می‌شود.

12 16

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، حملات باج‌افزاری به‌شدت در حال افزایش هستند و روزبه‌روز بیش‌ازپیش شاهد جدی‌تر شدن این بحران هستیم ولی بر اساس گزارش شرکت مشهور کسپرسکی به نظر می‌رسد که ریشه اصلی این مشکل تنها از یک نقطه از جهان نشات می‌گیرد.

بر اساس گزارش منتشرشده از سوی این شرکت امنیتی خوش‌نام، خانه این شرکت یعنی روسیه، اصلی‌ترین مرجع انجام این نوع از حملات است.

آنتون ایوانف به‌عنوان یکی از تحلیلگران برجسته بدافزار در شرکت کسپرسکی اعلام کرده است که آمار و ارقام ناشی از تحلیل خانواده‌های اصلی باج‌افزارها نشان‌دهنده این است که بیشتر این گروه از بدافزارها از کشور روسیه به سایر نقاط جهان راه پیدا می‌کنند.

به گفته ایوانف از میان ۶۲ خانواده اصلی باج‌افزارهای بزرگ که توسط این شرکت شناسایی و تحلیل‌شده‌اند، ۴۷ مورد توسط مجرمان سایبری روس زبان طراحی و عرضه‌شده‌اند که این امر به‌خوبی نشان‌دهنده وضعیت موجود در این منطقه است.

ایوانف معتقد است که وجود تعداد بالایی از کد نویسان برجسته و حرفه‌ای در کشور روسیه و یا کشورهای همسایه آن که زبان روسی را مورد استفاده قرار می‌دهند، علت این امر بوده است و به‌هیچ‌عنوان نباید دولت روسیه را در این زمینه مقصر دانست.

شایان‌ ذکر است که حملات باج‌افزاری معمولا شامل قفل کردن اطلاعات دستگاه قربانی و رمزنگاری این اطلاعات و درعین‌حال مسدودسازی دسترسی به امکان بازیابی است. به‌این‌ترتیب تنها در صورت پرداخت باج مدنظر مهاجمان، کلید رمزگشایی داده‌ها در اختیار افراد قربانی قرار خواهد گرفت.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *