سیستم‌عامل Ubuntu Touchبا گوشی‌های پرقدرت عرضه می‌شود

سیستم‌عاملUbuntu Touchبانسلجدیدگوشی‌هایپرقدرتعرضهمی‌شود

 

شماران سیستم – سیستم‌عاملموبایلی  Ubuntu Touchدر سال 2014 میلادی برای نخستین بار روی گوشی‌های هوشمند پرقدرت به دست کاربران جهانی می‌رسد.

 

 

نبرد در دنیای سیستم‌های عامل همراه رو به افزایش است و پلتفورم Ubuntu Touch به عنوان یکی از تازه‌واردها می‌کوشد خود را در مقابل رقبای قدیمی‌تر قرار دهد.

به گزارش شماران سیستم، سیستم‌عامل موبایلی Ubuntu Touch در سال ۲۰۱۴ میلادی برای نخستین بار به دست کاربران جهانی می‌رسد و “مارک شاتلورث”( Mark Shuttleworth) از مدیران مرکز Canonical اعلام کرده است که هم‌اکنون همکاری‌های گسترده‌ای در بخش سخت‌افزاری آغاز شده است تا تولید گوشی‌های مبتنی بر این پلتفورم به زودی آغاز شود.

پیش‌بینی شده است که طی سال ۲۰۱۴ میلادی نخستین گوشی‌های هوشمند مبتنی بر Ubuntu Touch در سری گوشی‌های پیشرفته و پرقدرت وارد بازار شوند که البته هنوز به درستی مشخص نشده است چه شرکت‌های این گوشی‌ها را تولید می‌کنند.

مرکز Canonical به عنوان توسعه دهنده اصلی سیستم‌عامل Ubuntu Touch محسوب می‌شود و از شرکت‌هایی که در بخش سخت‌افزاری با آن همکاری می‌کنند می‌توان به ودافون، Verizon، Deutsche Telecom، T-Mobile، ۳، EE، KT، SK Telecom و PT اشاره کرد.

سیستم‌عامل Ubuntu Touch هم‌اکنون روی انواع دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما کاربران برای نصب آن باید مهارت فراوانی داشته باشند.

اما شرکت Canonical اعلام کرد که با عرضه این سیستم‌عامل روی دستگاه‌های الکترونیکی کوچک و قابل‌حمل، فرآیند استفاده از این محصول آسان می‌شود و در نهایت کاربران به سادگی می‌توانند انواع قابلیت‌های آن را مورد استفاده قرار دهند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *