سیستم اطلاعات و سرگرمی اندروید گوگل برای خودروها

شماران سیستم – غول‌های اتوموبیل سازی ولوو و آئودی در زمینه ساخت یک سیستم اطلاعات و سرگرمی مبتنی بر اندروید که مستقیما درون خودروها تعبیه می‌شود، با گوگل همکاری می‌کنند.
 

 

اخیرا جزئیات دقیق همکاری گوگل با شرکت‌های ولوو و آئودی به تازگی در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان گوگل منتشر شد. ما به خوبی می‌دانیم که این قرارداد چیزی جدای از تمرکز گوگل بر بخش اتوموبیل یا همان اندروید اوتو است که در سال‌های گذشته حمایت‌های خوبی را از جانب تولیدکنندگان اتوموبیل مانند ولوو و آئودی جذب کرده است.

37

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، گفتنی است که ولوو، برخی از جزئیات خاص در مورد برنامه خود برای همکاری با اندروید را منتشر ساخته است، آئودی هنوز چنین کاری نکرده است.
با این حال گوگل تأیید کرد که آئودی نیز در این توسعه، سهیم خواهد بود. هنریک گرین، معاون ارشد بخش پژوهش و توسعه شرکت ولوو گفت: «ما با همکاری گوگل، گام استراتژیک مهمی را برخواهیم داشت.»

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود: «پلتفرم و سرویس‌های گوگل، با امکان شخصی سازی بیشتر، تجربه کاربر را افزایش و اندروید نیز انعطاف پذیری بیشتری را از لحاظ توسعه نشان خواهد داد.»
اندروید اوتو که خبر آن در سال 2014 توسط گوگل منتشر شد، اولین بار در ماه مه 2015، روی یکی از اتوموبیل‌های هیوندای آزمایش شد و به کاربران گوشی‌های هوشمند اندروید اجازه می‌داد تا عملکردهای خاصی از جمله مسیریابی جی.پی.اس، موسیقی، نوشتن پیامک و جستجو در اینترنت را با آن کنترل کنند.

 

شایان ذکر است که مدت‌ها پیش شایع شده بود که اندروید روی طرح‌هایی کار می‌کند و قصد دارد که مستقیما اندروید را وارد خودروها سازد و این طور که به نظر می‌رسد، ولوو اولین هدف برای پیاده سازی این طرح‌ها بود.
در واقع ولوو نسل جدیدی از سیستم‌های اتصال و اطلاعات و سرگرمی بر مبنای اندروید را در خودروهای خود ارائه خواهد داد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر گوگل فقط با دو شرکت خودروسازی در این زمینه همکاری می‌کند ولی مسلما در آینده به این تعداد افزوده خواهد شد و شرکت‌های بیشتری وارد عرصه فناوری‌های مبتنی بر اندروید خواهند شد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *