سیستم جدید موزیلا برای حفاظت از حریم شخصی کاربران

شماران سیستم –   این سیستم محافظ از ردیاب‌های اجتماعی در زیل دسته‌بندی " ردیاب‌های شبکه اجتماعی" این کمپانی افزوده خواهد شد. این قابلیت حفاظتی جدید در تنظیمات استاندارد موزیلا به‌صورت پیش‌فرض فعال خواهد بود اما فایرفاکس تصمیمی برای مسدود کردن ردیاب‌هایی که موجب از بین رفتن کاربری سایت می‌شوند ندارد.

 

 

به‌زودی قرار است که کمپانی موزیلا یک مؤلفه جدید حفاظت اختصاصی از ردیاب‌های اجتماعی را به سیستم حفاظت از ردیاب‌های خود اضافه کند.
این قابلیت هم‌اکنون درحال‌توسعه است اما قرار است تا به‌زودی بر روی فایرفاکس 70 عرضه شود
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی bleepingcomputer، این سیستم محافظ از ردیاب‌های اجتماعی در ذیل دسته‌بندی "ردیاب‌های شبکه اجتماعی" این کمپانی افزوده خواهد شد.
این قابلیت حفاظتی جدید در تنظیمات استاندارد موزیلا به‌صورت پیش‌فرض فعال خواهد بود، اما فایرفاکس تصمیمی برای مسدود کردن ردیاب‌هایی که موجب از بین رفتن کاربری سایت می‌شوند ندارد.

 

SOCIALMEDIATRACKERS

 

علاوه بر این، قابلیت مسدودسازی محتوای فعلی فایرفاکس به حفاظت از ردیاب پیشرفته تغییر نام خواهد داد.
بر اساس ادعاهای موزیلا، ویژگی حفاظت از ردیابی اجتماعی در ابتدا ردیاب‌های مرتبط با دامنه‌های مربوط به سایت‌های اجتماعی و سرویس‌های فیس‌بوک، اوکولوس، اینستاگرام، پیام‌رسان فیس‌بوک، واتس‌اپ، توییتر، توییت دک، لینکدین و یوتیوب را مسدود می‌کند
در این صورت کاربران می‌توانند با باز کردن پنل محافظت از ردیابی، روی دسته‌بندی ردیاب‌های شبکه‌های اجتماعی (Social Media Trackers) کلیک کرده  و ردیاب‌های مسدود شده را مشاهده کنند
در برخی موارد، فایرفاکس برای ترویج قابلیت حفاظت از ردیاب‌های اجتماعی اخطاری را مبنی بر مسدود شدن یک ردیاب اجتماعی به نمایش درمی‌آورد.
این اخطارها تنها در 50 درصد از مواقع و بعد از بارگذاری صفحه چهارم یک وب‌سایت اجتماعی نمایش داده می‌شود. با این‌ حال این احتمال وجود دارد که قابلیت یاد شده هیچ‌گاه به نسخه نهایی فایرفاکس راه پیدا نکند.

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *