شراکت گوگل و ایسوس برای ساخت کامپیوترهای کوچک

شماران سیستم – شرکت‌های مشهور گوگل و ایسوس در یک اقدام مشترک به ساخت نوع خاصی از کامپیوتر دست زده‌اند که در حقیقت یک دانگل کوچک است و تلویزیون‌ها را به کامپیوتر خانگی تبدیل می‌سازد.

 

شرکت‌های مشهور گوگل و ایسوس در یک اقدام مشترک به ساخت نوع خاصی از کامپیوتر دست زده‌اند که درحقیقت یک دانگل کوچک است و تلویزیون‌ها را به کامپیوتر خانگی تبدیل می‌سازد.

به گزارش شماران سیستم از thestar، این دو شرکت محصول خود را در ابعادی اندکی بزرگ‌تر از یک حافظه flash USB ساخته‌اند و از طریق متصل ساختن این ابزار به تلویزیو‌ن‌هایی که مجهز به درگاه ‌یواس‌بی هستند می‌توان این تلویزیون‌ها را به یک کامپیوتر با امکانات بسیار عالی تبدیل کرد.

 

این دستگاه به سیستم عامل گوگل کروم مجهز است و با نام Chromebit شناخته می‌شود.
گوگل در بیانیه خود درباره این محصول خوش قیمت گفته است: «این محصول از یک بسته شکلات کوچک‌تر است؛ Chromebit با قیمتی پایین‌تر از ۱۰۰ دلار در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. تنها با اتصال Chromebit به یک نمایشگر می‌توانید آن را به یک کامپیوتر به‌روز و جدید و تبدیل کنید که این امر به‌عنوان یک به‌روزرسانی بسیار هوشمندانه برای شرکت‌ها و مدارسی که نمایشگرهای قدیمی در اختیار داشته و به دنبال کاهش هزینه‌ها هستند مطرح است.»

همچنین گوگل در برنامه‌های دیگر خود نیز با همکاری شرکت چینی هایر به ساخت یک مدل لپ‌تاپ بسیار ارزان‌ قیمت از سری کروم بوک دست خواهد زد که با قیمت تنها ۱۵۰ دلار به بازار مصرف عرضه می‌گردد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *