شکایت سازمان فدرال تنظیم مقررات ارتباطات آمریکا از دی لینک

شماران سیستم – به‌تازگی سازمان فدرال ارتباطات در ایالات‌متحده اقدام به شکایت از شرکت مشهور تولید سخت‌افزارهای شبکه یعنی دی لینک کرده و مدعی شده است که سیستم‌های این شرکت فاقد امنیت کافی برای پیشگیری از سو استفاده‌های احتمالی هستند.به‌تازگی سازمان فدرال تنظیم مقررات ارتباطات در ایالات متحده(FCC) اقدام به شکایت از شرکت مشهور تولید سخت‌افزارهای شبکه یعنی "دی لینک" کرده و مدعی شده است که تعدادی از سیستم‌های این شرکت فاقد امنیت کافی برای پیشگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی هستند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، سازمان ارتباطات فدرال در ایالات متحده به‌تازگی در اقدامی جالب، به دفاع از حقوق امنیتی کاربران شبکه در آمریکا پرداخته است که در نوع خود امیدوارکننده به شمار می‌رود.
این سازمان که نهاد اصلی مقررات‌گذاری و نظارت در امور ارتباطات است، با ارائه شکایتی از شرکت تایوانی دی لینک اعلام کرده است که برخی از محصولات این شرکت فاقد توانایی لازم برای ارائه خدمات امنیتی مناسب هستند.

11 4

 

مطابق گزارش مزبور، در بیانیه این سازمان اعلام شده است که برخی از محصولات شرکت دی لینک نتوانسته‌اند تا به پیشگیری از رخنه‌های موجود رسیدگی نمایند،‌ این در حالیست که به ادعای این نهاد، برخی از این رخنه‌ها کاملا شناخته شده‌اند بگونه‌ای که به‌سادگی می‌توان از آنها پیشگیری کرد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان مذکور، از جمله نقائص این محصولات اینست که با استفاده از روش‌هایی بسیار ساده می‌توان سیستم‌هایی مانند دوربین‌های آی‌پی و روترهای شرکت دی لینک را مورد حمله قرار داد.

در اثر این آسیب‌پذیری خطرناک، این امر می‌تواند موجب شود تا مشتریان به وب‌سایت‌های جعلی انتقال یافته و با کلاهبرداری اینترنتی روبرو شوند. نحوه عملکرد این نوع حملات بر پایه استفاده از حافظه کش موجود بر روی دستگاه‌هایی مانند روترهای دی لینک است.

شایان‌ذکر است که این سازمان پیش‌ از این پرونده‌هایی مشابه را بر ضدشرکت‌هایی مانند ایسوس و تورنس تشکیل داده است و به نظر می‌رسد که این سازمان برای امن سازی محیط وب جدی‌تر از همیشه است.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *