صنعت بازی‌های کامپیوتری ناجی صنایع تولید کامپیوترهای خانگی

شماران سیستم – آمار و ارقام به‌دست ‌آمده ازشرکت‌های تولیدکننده کامپیوترهای خانگی نشان می‌دهد که شرکت‌های حاضر در این صنایع به ‌واسطه درخواست نسبتا بالا برای کامپیوترهای مخصوص بازی‌های کامپیوتری شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارند.
آمار و ارقام به‌دست‌آمده از شرکت‌های تولیدکننده کامپیوترهای خانگی نشان می‌دهد که شرکت‌های حاضر در این صنایع به‌واسطه درخواست نسبتا بالا برای کامپیوترهای مخصوص بازی‌های کامپیوتری شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلیdigitimes، در طول چند سال اخیر همواره شاهد این بوده‌ایم که مجموع فروش پردازنده‌ها، مادربردها و کارت‌های گرافیکی رو به افول بوده‌اند.

با این‌ وجود به نظر می‌رسد که شرکت‌هایی مانند ام‌اس‌آی، ایسوس و گیگابایت توانسته‌اند در این بازار عجیب‌وغریب به سوددهی معقولی دست پیدا کنند.علت اصلی این سوددهی، بازی‌های کامپیوتری و درخواست بالای کاربران برای دستگاه‌های مربوط به انجام این بازی‌ها بوده است.

شرکت گیگابایت تا پایان سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۷ میلیون مادربرد را به فروش خواهد رساند و شرکت ایسوس نیز به رقمی تقریبا برابر در بازه زمانی مشابه دست پیدا خواهد کرد.

نکته بسیار جالب در این میان این است که آمار فروش گیگابایت در مقایسه با سال ۲۰۱۵ با کاهش عددی روبرو بوده است ولی این شرکت ازنظر سود با پیشرفت مواجه شده است که علت این امر تمایل زیاد کاربران به خریداری کردن مادربردهای پیشرفته مخصوص بازی‌های کامپیوتری ارزیابی می‌گردد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *