طراحی پلتفرم ویژه بازی‌های کامپیوتری برای لینوکس

شماران سیستم –     بر اساس ادعاهای متخصصان کمپانی بازی‌های کامپیوتری Valveهمچنان با ایمان خود به لینوکس قدرت زنده نگه‌داشتن این سیستم‌عامل در صنعت بازی‌های کامپیوتری را دارد.

 

 

بر اساس ادعاهای متخصصان کمپانی بازی‌های کامپیوتری Valve همچنان با ایمان خود به لینوکس قدرت زنده نگه‌داشتن این سیستم عامل در صنعت بازی‌های کامپیوتری را دارد.
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget،در سپتامبر سال 2013 میلادی گیپ نیوئل به عنوان بنیان گذار Valve سخنرانی 20 دقیقه ای نادری را در Linuxcon ارائه کرد.
او در این سخنرانی لینوکس را آینده بازی‌های کامپیوتری دانست و پیش‌بینی کرد که با کاربر محور شدن این صنعت و ارتباط آن با مکان‌ها و دستگاه‌های مختلف، تنها یک پلتفرم متن‌باز می‌تواند خود را با سرعت پیشرفت این ابداعات مطابقت بدهد. او در ادامه اظهار داشت که از آنجایی‌که سیستم عامل‌های استاندارد و اختصاصی روی دستگاه‌های ویندوز، مک و کنسول‌ها قرار گرفته‌اند، کنترل محتوا، قیمت و تغییرات تنها در دست چند کمپانی میلیارد دلاری است. در چنین شرایطی لینوکس به بازیکنان و توسعه‌دهندگان شانسی برای شکل‌دهی به این بازار اعطا کرد
چند روز بعد از این سخنرانی کمپانی Valve از SteamOS و Steam machines رونمایی کرد که استراتژی این کمپانی برای آینده بازی‌های هیبریدی و یکپارچه بود.
SteamOS همکاری لینوکس به عنوان پشتیبان کنسول های واقعی Steam machines کار می کرد که به بازیکنان اجازه می‌داد تا بازی‌های کامپیوتری خود را در تمامی تلویزیون‌های خانگی اجرا کنند. باید به یاد داشت که تمامی این تحولات در سال  2013 اتفاق افتاد و تحولی بزرگ در دنیای بازی‌های کامپیوتری بود که با لینوکس ممکن شده بود.

 

steammachine

 

در طی این سال‌ها تحولات زیادی در لینوکس و ارتباط آن با بازی‌های کامپیوتری اتفاق افتاد، اما امروز تعداد گیمرهای PC که از لینوکس استفاده می‌کنند همچنان تنها 2 درصد از کل سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند. به این صورت لینوکس به‌هیچ‌عنوان حتی نزدیک به عنوان پیش‌بینی شده برترین سیستم عامل در صنعت بازی‌های کامپیوتری نشده است.

با این حال شرایط رقابتی و ظهور Epic Games به عنوان رقیب اصلی لینوکس و Steam موجب شد تا مدیران لینوکس بیش‌ از پیش روی پشتیبانی از لینوکس سرمایه‌گذاری کنند. تلاش‌های اولیه Epic games موانع زیادی را برای توسعه‌دهندگان لینوکس افشا کرد که از مهم ترین آن ها API های گرافیک و کیفیت محرک بود.

پس توسعه‌دهندگان سعی کردند تا ابزار قدرتمند و محرک‌های بیشتری ایجاد کنند. در طی این سال‌ها لینوکس در این زمینه پیشرفت زیادی داشت و تلاش‌هایش را در این زمینه ادامه خواهد داد.

همچنین احتمال دارد که تمرکز ادامه‌دارSteam روی لینوکس موجب معرفی بازی‌هایی نظیر Super Meat Boy Forever و هزاران مورد دیگر به مخاطبان متن باز شود.
  

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *