طرح جدید زاکربرگ برای پیدا کردن موجودات ناشناخته آسمانی

شماران سیستم – مدیرعامل فیسبوک به منظور پیشبرد طرح خود از سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلسکوپ فضایی «پارک رادیو» در کشور استرالیا کمک می‌گیرد.

  «مارک زاکربرگ» بنیانگذار و مدیر عامل شبکه اجتماعی مشهور فیس‌بوک، طرح خلاقانه‌ای را با نام «شنیدن موفقیت» راه‌اندازی کرده است، و مطابق اطلاعات منتشره، می‌کوشد نشانه‌هایی از موجودات ناشناخته آسمانی پیدا کند و صداهای آنها را بشنود.

به گزارش شماران سیستم به نقل از سایت سی‌نت، این پروژه که طرح اولیه آن از سوی «استیون هاوکینگ» فیزیکدان مشهور قرن مطرح شده بود، تلاش‌های جدیدی را در راستای بررسی میلیون‌ها ستاره راه شیری با احتمال حضور موجودات ناشناخته آغاز می‌کند.
بر اساس این طرح، سیگنال‌های دریافت شده به کمک فناوری‌هایی فرازمینی مورد تحلیل قرار می‌گیرند.

مطابق این طرح، مدیرعامل فیس‌بوک به منظور پیشبرد طرح خود از سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تلسکوپ فضایی «پارک رادیو» در کشور استرالیا کمک می‌گیرد.
گفتنی است این تلسکوپ به ستاره‌شناسان امکان می‌دهد فضاهای وسیع‌تر آسمان را با سرعت بالاتر و جزئیات بیشتر مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.

 

پروژه شنیدن صداهای آسمانی به کمک «تلسکوپ پارک» طی یک سال و نیم گذشته به نوعی دنبال شده بود. ولی به دلیل بروز برخی محدودیت‌ها تنها یک نمونه کوچک از ستاره‌ها در فاصله نسبتا کم از کره زمین مورد تحلیل قرار گرفت.

سیستم سخت‌افزاری جدید این فرصت را برای «مارک زاکربرگ» فراهم می‌کند تا هر ثانیه بیش از 130 گیگابایت اطلاعات و داده‌های به دست آمده از عمق فضا را مورد تحلیل قرار دهد.
این پروژه اطلاعات حاصل از 1500 ساعت تحلیل دقیق «تلسکوپ پارک» در سال 2018 را در اختیار می‌گیرد که بر اساس آن در مجموع 100 پتابایت داده جمع‌آوری می‌شود که این حجم معادل 5 میلیون فیلم سینمایی با کیفیت اچ‌دی است.
 

 
نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *