عرضه نرم‌افزار آموزش جنگ توسط داعش

شماران سیستم – به‌تازگی گروه تروریستی داعش اقدام به طراحی یک نرم‌افزار اندرویدی برای ترویج فرهنگ جنگ ‌طلبی خود کرده و آنرا از طریق نرم‌افزار تلگرام در اینترنت منتشر کرده‌اند.

به‌تازگی گروه تروریستی داعش اقدام به طراحی یک نرم‌افزار اندرویدی برای ترویج فرهنگ جنگ‌طلبی خود کرده و آن را از طریق نرم‌افزار تلگرام در اینترنت منتشر کرده‌اند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی Engadget، ظاهرا اعضای گروه تروریستی داعش علاقه زیادی به فعالیت در محیط‌های اینترنتی دارند و در این میان نه‌تنها فعالیت‌های تخریبی بلکه عرضه و ترویج فرهنگ نادرست خود را نیز از این طریق به انجام می‌رسانند.

به‌تازگی اعضای این گروه تروریستی اقدام به ارائه یک نرم‌افزار آموزشی کرده‌اند که به کودکان اطلاعاتی درباره جنگ‌افزارهای مختلف ارائه می‌کند.
این نرم‌افزار برای سیستم‌های عامل همراه ساخته‌شده است و حروف نام دارد. در این نرم‌افزار، کاربران می‌توانند با مشاهده تصویر مربوط به هر از سلاح‌ها نام عربی و مشخصاتی از آن سلاح را مشاهده کنند.

به‌صورت بدیهی نمی‌توان انتظار داشت که چنین نرم‌افزاری توسط چنین گروه بدنامی در بازارهای نرم‌افزاری مشهوری مانند پلی استور عرضه شوند و به همین دلیل نیز داعش از روشی متفاوت برای پخش کردن نرم‌افزار خود استفاده کرده است.

اعضای این گروه تروریستی، نرم‌افزار حروف را بر روی کانال مربوط به این گروه در نرم‌افزار تلگرام قرار داده‌اند تا علاقه‌مندان به این گروه بتوانند آن را دریافت و بر روی سیستم خود نصب کنند.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *