عرضه کروم 71 با یک مسدودکننده پیشرفته تبلیغات

شماران سیستم –  عرضه کروم 71 با یک مسدودکننده پیشرفته تبلیغات

 

 

گوگل به تازگی اعلام کرد که قصد دارد مرورگر کروم 71 را برای ویندوز، مک و لینوکس به بازار عرضه کند.
این عرضه شامل یک مسدودکننده پیشرفته برای تبلیغات، هشدار برای سرویس‌های صورت حساب موبایلی غیرشفاف، پشتیبانی از زمان‌های نسبی و چند قابلیت مخصوص توسعه دهندگان هم می‌شود.
به گزارش شماران سیستم و به نقل از ونچربیت، امکان به‌روزرسانی کروم به ورژن جدید با استفاده از آپدیتر درون‌برنامه‌ای کروم فراهم شده استکاربران می‌توانند ورژن جدید کروم را به طور مستقیم از آدرس google.com/chrome دریافت کنند.

بیش از یک میلیارد کاربر از کروم استفاده می‌کنند و در واقع جدای از مرورگر، یک پلتفرم بزرگ برای توسعه دهندگان وب محسوب می‌شود
در حقیقت، افزایش‌ها و تغییراتی که برای کروم صورت می‌گیرد، غالبا به منظور رسیدن و ماندن در رده بهترین مرورگرها است.
قابل توجه است که کروم 71،  APIنصب داخلی برای افزونه‌ها را حذف کرده است. گوگل با استفاده از کروم 71 قصد دارد که تمامی تجربه‌های بد و نامناسب را کنار بگذارد و می‌خواهد از به اشتباه انداختن کاربران برای اقدام روی وب جلوگیری کند و این کار را از طریق یک مسدودکننده تبلیغات انجام خواهد داد.

 

API

 

شایان ذکر است که گوگل سال گذشته به  ائتلاف برای تبلیغات بهتر پیوست. در این گروه استانداردهای مشخصی برای نحوه بهبود صنعت تبلیغات برای مشتریان برقرار می‌شود.
در ماه فوریه، کروم شروع به مسدودسازی تبلیغات کرد. این تبلیغات دارای محتویات ناسازگار و نامناسب بود.
وقتی کروم وارد سایتی می‌شد، بررسی می‌کرد که این سایت مطابق با استانداردهای تبلیغات بهتر باشددر صورتی که چنین موضوعی وجود نداشت، تمامی تبلیغات مسدود می‌شد و از نمایش آنها در سایت جلوگیری به عمل می‌آمد.
اکنون هم گوگل از همان استراتژی برای تجربیات بد استفاده می‌کند. این تبلیغات با تظاهر به یک هشدار برای سیستم یا دکمه های بستن که این دکمه واقعا تبلیغ را نمی‌بندد، کاربران را به سمت کلیک روی آنها ترغیب می‌کنند. در برخی موارد حتی احتمال سرقت اطلاعات شخصی هم وجود دارد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *