علاقه‌مندی کاربران به رایانه‌های شخصی کاسته شد

علاقه‌مندی کاربران به رایانه‌های شخصی کاسته شد

از 100 امتیازی که در این زمینه در نظر گرفته شد، رایانه‌های لوحی امتیاز 81 را به خود اختصاص دادند و اندکی از امتیاز رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها جلوتر رفتند.

بر اساس اطلاعات مندرج در آخرین نسخه از “شاخص رضایتمندی مشتریان آمریکا”(ACSI)، رایانه‌های لوحی نسبت به لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های شخصی درصد کمی از رضایتمندی کاربران را به خود اختصاص می دهند.
اما با این وجود از مجموع رضایتمندی کاربران نسبت به رایانه‌های شخصی کاسته شده است.
به گزارش شماران سیستم، “گزارش ابزارهای الکترونیکی و خانگی ۲۰۱۳” وابسته به “شاخص رضایتمندی مشتریان آمریکا” میزان رضایتمندی مردم در مورد رایانه‌های شخصی شامل رایانه‌های رومیزی، لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های لوحی را برپایه گفت‌وگو با بیش از ۲۷۰۰ کاربر مشخص کرده است.

از ۱۰۰ امتیازی که در این زمینه در نظر گرفته شد، رایانه‌های لوحی امتیاز ۸۱ را به خود اختصاص دادند و اندکی از امتیاز رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها جلوتر رفتند.
امتیاز نهایی مشخص شده برای رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ‌ها ۷۹ گزارش شد.

در این بررسی مشخص شد که در مجموع از محبوبیت رایانه‌های شخصی نسبت به سال قبل ۱.۳ درصد کاسته شده است و مجموع امتیاز آن هم‌اکنون ۷۹ است.

در بین تولیدکنندگان دستگاه های الکترونیکی اپل با ۸۷ امتیاز همچنان بیشترین محبوبیت را دارد و میزان محبوبیت آن نسبت به تولیدکنندگان دستگاه‌های الکترونیکی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز بین ۸ تا ۱۲ درصد بیشتر است.

در رتبه دوم این لیست شرکت HP با ۸۰ امتیاز ایستاده است و دل با ۷۹ امتیاز، توشیبا با ۷۸ امتیاز و ایسر با ۷۷ امتیاز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *