فناوری تشخیص صدا، چند صنعت را متحول می‌کند

شماران سیستم – فناوری صوتی در برخی از صنایع، تحولات عظیمی را به وجود خواهد آورد.
 

 

تعاملات مکالمه‌ای، بی شک بخشی از آینده ما خواهد بود و غول‌های فناوری نظیر آمازون، گوگل، اپل و مایکروسافت، برای رسیدن به رهبری فناوری تشخیص صدا، با یکدیگر رقابت می‌کنند.
فناوری تعاملات صوتی، در سال گذشته اهمیت فراوانی پیدا نموده و توجه همه را به سمت خود جلب کرده است. اما چرا این فناوری که قدمت بالایی هم دارد، در سال گذشته تا این حد پررنگ شد؟
هر چند که کامپیوترها از دهه 90، فرمان‌های صوتی را پذیرفته‌اند، اما هیچ‌گاه از این توانایی آنها استفاده نشد و در نهایت به لطف پیشرفت داده‌های ابری و هوش مصنوعی، یک رابط مکالمه‌ای واقعی عرضه شد.

111

به گزارش شماران سیستم به نقل از ونچربیت، محبوبیت روزافزون سرویس‌های صوتی نظیر آمازون الکسا، گوگل اسیستنت، اپل سیری و مایکروسافت کورتانا، رابط‌های مکالمه‌ای را به اولویت اول غول‌های فناوری امروز تبدیل نموده است. این برنامه‌ها با استفاده از ساده‌ترین ابزار موجود، به دنبال ایجاد تعامل پیچیده و بدون صفحه کلید هستند.

تمرکز بازیگران اصلی فناوری بر پیشرفت فناوری پردازش صوتی، عامل و محرک اصلی گسترش رابط‌های صوتی در کلیه صنایع موجود است. هرچند رابط‌های صفحه لمسی پیش از ظهور آیفون نیز وجود داشت، اما این فناوری و تعاملات در سطحی نبوده است که به صورت گسترده در بین مردم پذیرفته شود. در مجموع باید گفت که فناوری صوتی در حال حاضر به نقطه اوج خود نزدیک می‌شود.
 

از سوی دیگر، فناوری صوتی در برخی از صنایع، تحولات عظیمی را به وجود آورده است. از جمله این صنایع می‌توان به اتومبیل‌ها اشاره نمود. رانندگان در حال حاضر هنگام رانندگی بسیار محدودند و باید تمام تمرکز خود را روی رانندگی بگذارند.
اما استفاده از رابط‌های صوتی که نیازی به درگیر شدن دست ندارند، یکی از بهترین گزینه‌هایی است که به خودروسازان کمک فراوانی خواهد کرد. نتیجتا این فناوری، به افزایش ایمنی رانندگان کمک می‌کند.

یکی از صنایع دیگر، تکنولوژی‌های دارای دانش فنی بالاست. ابزارهای پوشیدنی بدون صفحه نمایش، به لطف فناوری صوتی به رشد بی‌نظیر خود ادامه می‌دهند. یک نمونه از این دستگاه‌های پوشیدنی، فیت‌بیت است که همراه با فناوری صوتی می‌تواند عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

یکی از صنایع دیگر، خدمات مشتری است که تاکنون تأثیرهای زیادی از فناوری صوتی گرفته است. نمونه‌ای از این صنعت، مراکز تماس هستند که از فناوری تشخیص صدا برای افزایش قابلیت‌های مکالمه‌ای خود استفاده می‌کنند. همچنین صنعت ترجمه نیز از این فناوری بهره‌های فراوان برده است.
 

 
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *