فوجیتسو، سیستم آنتن 5G را آزمایش می‌کند

شماران سیستم – فوجیتسو و ان.تی.تی دوکومو، فناوری آنتن توزیع‌شده با تراکم بالا 5G را در ژاپن آزمایش می‌کنند.

فوجیتسو شرکت تجهیزات الکترونیکی، مخابراتی و فناوری اطلاعات ژاپنی (چندملیتی) است که پس از آی.بی.ام و اچ.پی به‌عنوان سومین ارائه ‌کننده خدمات فناوری اطلاعات در جهان، محسوب می‌شود. در سال 1935 و پس تفکیک از شرکت فوجی الکتریک، تأسیس شده و دفتر مرکزی آن در شهر توکیو قرار دارد.
این شرکت امروز با داشتن 172 هزار کارمند در بیش از 70 کشور، خدمات و محصولاتی چون نرم‌افزار و سخت‌افزار رایانه، مدیریت فناوری اطلاعات و مشاوره اطلاعاتی، تجهیزات مخابراتی و تلفن همراه، پرینتر، اسکنر و سرورهای کامپیوتری را ارائه می‌دهد.

 

به گزارش شماران سیستم به نقل از زد.دی نت، فوجیتسو با همکاری ان.تی.تی دوکومو، آزمایش فناوری آنتن توزیع‌شده با تراکم بالای 5G و تست‌های انتقال همزمان پرسرعت ویدئو باکیفیت بالا را با استفاده از این سیستم آنتن آغاز کرده است. این آزمایش در سایت تست 5G در میدان فناوری شین-کاواساکی فوجیتسو که یکی از مکان‌های کسب و کار شبکه فوجیتسو در ژاپن است، انجام می‌شود.

فوجیتسو و فوجیتسو لابراتوریز که از سال 2014 با همکاری ان.تی.تی دوکومو روی آزمایش‌های 5G کار می‌کنند. اکنون قرار است که این دو شرکت مهم و موثر، روی ارزیابی سرعت ارتباطات برای آنتن‌های توزیع‌شده که در موقعیت‌های مختلف مستقر شده‌‌ است، همکاری می‌کند.
 

144

 

فوجیتسو اعلام کرد: «این سیستم آزمایشی از دو ایستگاه موبایل تشکیل می‌شود. در این ایستگاه‌ها، صفحه نمایش‌هایی وجود دارد که می‌توان آنها را در درون میدان فناوری شین-کاواساکی فوجیتسو حرکت داد همچنین در این میدان تجهیزاتی نظیر آنتن‌های توزیع‌شده وجود دارد که در 16 موقعیت مختلف قرار گرفته است.»

این شرکت ادامه داد: «تجهیزات پردازش باند پایه متمرکز نیز در این مکان وجود دارد که آنتن‌های توزیع‌شده و کابل‌های فیبری نوری را کنترل می‌کند. کابل‌های فیبر نوری، آنتن‌های توزیع‌شده را به تجهیزات پردازش باند پایه متمرکز متصل می‌کند.»

فناوری آنتن توزیع‌شده با تراکم بالا، شکل سلول‌ها را که مجموعه‌ای از سیگنال است را به شکلی موثر کنترل می‌کند. این کنترل با هدف بهبود کیفیت ارتباطات برای ایستگاه‌های موبایل از طریق کنترل متمرکز آنتن‌های ایستگاه پایه که با تراکم بالا در فضا توزیع شده است، صورت می‌گیرد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *