فیس‌بوک به ناشران ویدیوهای زنده پول نمی‌دهد

شماران سیستم – این بدین معنا نیست که فیس‌بوک قصد دارد به‌طور کلی پخش زنده را کنار بگذارد، زیرا این ویژگی، جوانب مثبت فراوانی برای این شرکت به ارمغان آورده است.

پخش زنده ویدئو بر روی وب، امروزه از جذاب‌ترین کاربردهای مورد نظر کاربران است و شرکت‌ها و سایت‌ها زیادی، این موضوع را در دستور کار و اولویت خود قرار داده‌اند. فیس‌بوک نیز مدت‌ها بود که روی ویدیوهای زنده، بسیار حساس شده بود و حتی برای حصول اطمینان از وجود یک پخش همیشگی و پایدار، به ناشران هزینه پرداخت می‌کرد. اما بعد از گذشت زمانی، اکنون زاکربرگ موسس و مدیرعامل این شبکه اجتماعی بزرگ، شور و شوق خود را نسبت به پخش زنده، تعدیل کرده است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از انگجت، منابع نزدیک به وب‌سایت ریکود (Recode) پی برده‌اند که این شبکه اجتماعی در هنگام گفت‌وگو با ناشران، از اهمیت و اولویت بخش پخش زنده کاسته و دیگر میلی به انعقاد قراردادها و معاملاتی که در سال ۲۰۱۶ با ناشران منعقد می‌کرد، ندارد و دیگر نمی‌خواهد هیچ‌گونه وجهی برای پخش زنده ویدیوهای خود صرف نماید.
از سوی دیگر طبق برخی گزارشات بنظر می‌رسد فیس‌بوک قصد دارد بیشتر تمرکز خود را روی ویدیوهای از پیش ضبط شده بگذارد و روی آنها سرمایه گذاری کند.

البته تاکنون مقامات این شرکت، هیچ اظهار نظری در این مورد نداشته‌اند و هیچگونه توضیحی در این باره به منابع خبری نداده‌اند. آنچه از ظواهر قضیه می‌توان فهمید این است که نرسیدن به توافق بر سر هزینه‌های پخش زنده باعث شده که فیس‌بوک، ناشران را کنار گذاشته و اولویت‌های خود را تغییر دهد.

11 13

 

فیس بوک هنوز به ارتقاء و پیشرفت پخش ویدیویی ساخته شده توسط کاربر، علاقه‌مند ‌است، اما ناشران دیگر توانایی و میلی به همکاری با فیس‌بوک ندارند چون مبلغ قرارداد واقعاً برای آنها مقرون به صرفه نبود و سود چندانی برای آنها به همراه نداشت، در حالی که این ناشران می‌توانستند این سود را با یک برنامه ساده هم به دست آورند.

طبق گزارش منابع نزدیک به ریکود، فیس‌بوک علاقه‌ای به انعقاد قرارداد با مدت اجرای طولانی ندارد، زیرا ممکن است هزینه‌های زیادی را بابت معامله با سایر شرکت‌ها از دست بدهد. این بدین معنا نیست که فیس‌بوک قصد دارد به‌طور کلی پخش زنده را کنار بگذارد، زیرا این ویژگی، جوانب مثبت فراوانی برای این شرکت به ارمغان آورده است.

به عنوان یک مثال مشخص، در برخی تحولات مهم مانند رویدادهای علمی یا مناظرات اجتماعی/انتخاباتی، خیلی راحت می‌توان فهمید که این شرکت، باید مناظرات را به‌صورت زنده پخش کند و ویدیوهای آماده شده و قدیمی واقعاً هیچ کارایی در این زمینه برای فیس بوک ندارد.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *