فیلمی کوتاه از روی داستان هوش مصنوعی

شماران سیستم – برای نخستین بار در تاریخ شاهد این هستیم که یک فیلم کوتاه بر اساس فیلم‌نامه ‌ای نوشته شده توسط هوش مصنوعی ساخته و عرضه شده است.

برای نخستین بار در تاریخ شاهد این هستیم که یک فیلم کوتاه بر اساس فیلم‌نامه‌ای نوشته شده توسط هوش مصنوعی ساخته و عرضه شده است.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی ENGADGET، تامس میدلدیچ که با بازی در نقش ریچارد هندریکس در سریال سیلیکون ولی توانسته است تا برای خود نامی را دست‌وپا کند به‌تازگی به‌عنوان نقش اول یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌های تاریخ به ایفای نقش پرداخته است.

فیلمی که او در آن نقش‌آفرینی کرده است سان اسپرینگ نام داشته و یک فیلم کوتاه ۹ دقیقه‌ای است. تفاوت اصلی این فیلم با سایر فیلم‌های جهان این است که فیلم‌نامه آن توسط یک هوش مصنوعی نوشته شده است.
برای نوشتن این فیلم‌نامه هوش مصنوعی جت سان اقدام به خواندن فیلم‌نامه چندین اثر برجسته سینمایی کرده و موفق شده است تا اثری عجیب و علمی و تخیلی را به نگارش در بیاورد.

فیلم ساخته شده از روی این فیلم‌نامه تنها سه هنرپیشه داشته و در آینده بشریت رخ می‌دهد همچنین ساخت این فیلم توسط یک استودیوی فیلم‌سازی مستقل انجام شده و شرکت‌های هالیوودی در آن نقشی نداشته‌اند.

شایان‌ ذکر است که پیش‌ازاین هوش‌های مصنوعی و شبکه‌های عصبی موفق به نوشتن داشتان و سرودن شعر شده بودند ولی این نخستین بار است که شاهد خلق فیلم‌نامه و ساخت فیلم از روی این اثر هستیم.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *