قدرتی مضاعف در دستان کارگران با اختراع جدید ناسا

شماران سیستم – به‌تازگی سازمان ناسا دستکش ویژه‌ای را معرفی کرده است که کارگران می‌توانند با در دست کردن آن اجسام را باقدرت بیش‌تری با دستان خود بردارند.

به‌تازگی سازمان ناسا دستکش ویژه‌ای را معرفی کرده است که کارگران می‌توانند با در دست کردن آن اجسام را با قدرت بیش‌تری با دستان خود بردارند.

به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، سازمان ناسا فناوری‌های متعددی را برای فضانوردان طراحی کرده و به کار می‌گیرد ولی کم‌تر موردی از این میان به سطح عمومی جامعه عرضه می‌شود.

حال به نظر می‌رسد که این سازمان قصد دارد تا این روند را دستخوش تغییر کند و یکی از فناوری‌های ویژه این سازمان به نام دستکش قدرت (power glove) قرار است تا برای مصرف عمومی عرضه شود.
ن دستکش عملکردی مشابه دستکشی دارد که متخصصان ناسا چندی پیش از آن برای کنترل راه دور تجهیزات در فضا استفاده کرده بودند.

این دستکش به‌واسطه همکاری ناسا با شرکت جنرال موتورز و شرکت فناوری‌های بایوسرو AB (Biosero technologies AB) از کشور سوئد طراحی و ساخته شده است.

حال کاربران این دستکش می‌توانند بر روی زمین از خدمات آن بهره‌مند شوند و به کمک این دستکش بتوانند اجسام را با قدرت بیش‌تری در دست بگیرند که این امر موجب کاهش خطر سرخوردن اجسام از دست کارگران و حوادث ناشی از آن خواهد شد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *