مایکروسافت اج از سال 2020 استفاده از فلش را پایان خواهد داد

شماران سیستم –   گوگل کروم در همین راستا فلش را به‌صورت پیش‌فرض در کروم 76 غیرفعال کرد تا به‌این‌ترتیب کاربران قبل از مرگ نهایی‌اش در سال 2020 از آن استفاده نکنند و هم‌اکنون مایکروسافت نیز اعلام کرده است که برنامه‌ای مشابه را روی مرورگر اج پیاده می‌کند.

 

 

تعداد زیاد نقص‌های امنیتی موجود در نرم‌افزار فلش موجب شده که مایکروسافت اج تا سال 2020 به‌طور کامل پشتیبانی از فلش را کنار بگذارد.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، گوگل کروم در همین راستا فلش را به‌صورت پیش‌فرض در کروم 76 غیرفعال کرد تا به‌ این‌ ترتیب کاربران قبل از مرگ نهایی‌اش در سال 2020 از آن استفاده نکنند و هم‌اکنون مایکروسافت نیز اعلام کرده است که برنامه‌ای مشابه را روی مرورگر اج پیاده می‌کند.
 
البته پیش‌تر شرکت مایکروسافت پیش‌ از این نیز این اعلام کرده بود که به‌زودی از فلش پشتیبانی نخواهد کرد، اما تصمیم‌های دیگر این کمپانی برای تغییر اج ازEdgeHTML به کرومیم، شبهاتی را درباره ادامه استفاده مایکروسافت از فلش به وجود آورده بود.
با این‌ حال مایکروسافت دوباره با صراحت اعلام کرد که از فلش استفاده و پشتیبانی نخواهد کرد.

 

microsoftedge

 

کلین ویلیامز به‌عنوان مدیر برنامه مایکروسافت اج در این‌ باره اظهار کرد که: «در نسخه بعدی مایکروسافت اج (مبتنی بر کرومیوم)، عدم به‌کارگیری از فلش را در بازه زمانی مشابه با مرورگرهای کرومیوم دیگر را ادامه می‌دهیم. ابتدا فلش غیرفعال می‌شود و کاربر می‌بایست به‌صورت سایت به سایت نرم‌افزار فلش را از نو فعال کند. فلش تا پایان 2020 به‌صورت کامل از این مرورگر حذف خواهد شد. »
 
البته مسلم است که ادوبی از این تصمیم مایکروسافت شگفت زده نشده است و آینده‌ای را تصور می‌کند که در آن خبری از اخطارهای گوگل در رابطه با آسیب‌پذیری‌های فلش نیست. البته از آنجایی‌ که کروم قبلا این نرم‌افزار را طرد کرده بود پس این تصمیم مایکروسافت برای ادوبی چندان گران تمام نخواهد شد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *