عرضه بهینه سازی و به‌روزرسانی ویژه مایکروسافت اج برای لینوکس

شماران سیستم – مایکروسافت اج برای لینوکس در حال حاضر قابلیت لاگین کردن به حساب مایکروسافت و سینک کردن اطلاعاتی مانند سایت‌های مورد علاقه، رمزهای عبور، افزونه‌ها و موارد دیگر را نیز در خود جای داده است.
مایکروسافت اج برای لینوکس
مایکروسافت اج برای لینوکس

نرم‌افزار مرورگر مایکروسافت اج متعلق به شرکت مایکروسافت، در حال حاضر به عنوان یک مرورگر پایدار بر روی سیستم‌های عامل مختلفی چون مک و ویندوز فعال است، ولی به نظر می‌رسد که نسخه لینوکس این مرورگر چندان با هدف مد نظر سازندگان آن مطابق نبوده است، و در نتیجه تنها یک پیش‌نمایش از آن به کاربران این سیستم عامل متن باز ارائه شده است که راضی کننده نیست.
 
به گزارش شماران سیستم به نقل از وب‌سایت خبری softpedia، این در حالیست که از سوی دیگر مرورگر اج برای لینوکس بر خلاف سایر نسخه‌ها سرعت پیشرفت بسیار بالاتری دارد و در هفته‌ای که گذشت مایکروسافت اعلام کرد که کاربران لینوکس می‌توانند مواردی مانند سینک کردن موارد دلخواه خود در مرورگر را در نسخه لینوکس نیز در دسترس داشته باشند.
 
البته طبعا برای دسترسی به این قابلیت جدید، باید به یک حساب مایکروسافت لاگین کرده باشید، ولی علاوه بر آن، همچنین برای دسترسی به قابلیت‌های جدید مربوط به سیستم خود باید یک امضای MSA را در قالب فلگ در اختیار داشته باشید.
 
کمپانی مایکروسافت در بیانیه‌ای رسمی در این باره نوشته است: «نرم‌افزار مایکروسافت اج برای سیستم عامل لینوکس در حال حاضر قابلیت لاگین کردن به حساب مایکروسافت و سینک کردن اطلاعاتی مانند سایت‌های مورد علاقه (بوک‌مارک‌ها)، رمزهای عبور، افزونه‌ها و موارد دیگر را نیز در خود جای داده است. ما علاقه‌مند به دریافت بازخورد شما در باره تجربه کار کردن با این نسخه از مرورگر هستیم.»

edge3

 
البته هنوز از پاسخ به درخواست قدیمی کاربران لینوکس یعنی پشتیبانی این مرورگر از حساب‌های AAD خبری نیست؛ با این حال خبر خوشحال کننده این است که وقتی که شما اطلاعات حساب کاربری مایکروسافت خود را وارد نموده و لاگین کنید، قادر خواهید بود امکانات مربوط به سینک کردن اطلاعات خود را با جزئیات بیشتری مدیریت کنید.
 
به این ترتیب به نظر می‌رسد که به زودی شاهد عرضه نسخه جدید و کاملا پایدار این مرورگر برای لینوکس باشیم و با توجه به تجربه اولیه کار با قابلیت‌های سینک کردن دیتا که تنها چند ثانیه طول می‌کشد، بعید است در این زمینه نیازی به بهینه سازی بیشتر وجود داشته باشد.
 
گفتنی است این قابلیت‌های جدید بر روی نسخه Microsoft Edge Dev 91.0.831.x مرورگر یاد شده بر روی لینوکس قابل دسترسی خواهد بود، ولی هنوز زمان بندی و نسخه برنامه‌ریزی شده‌ای برای نسخه نهایی پایدار در نظر گرفته نشده است.
این نکته به ویژه در بحبوحه رقابت مرورگرهای وب، حائز اهمیت است.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *