مایکروسافت از محیط ذخیره‌‎سازی جدید رونمایی می‌کند

شماران سیستم – شرکت مایکروسافت از قدیم‌الایام به عنوان یکی از پیشگامان حوزه ذخیره‌سازی شناخته می‌شد. اکنون نیز به همان روند گذشته ادامه می‌دهد و تمایل دارد در این حوزه دست به نوآوری بزند. این شرکت قرار است از محیط ذخیره‌سازی جدید خود رونمایی کند.

 

 

 شرکت مایکروسافت همیشه در عرصه ذخیره‌سازی پیشگام بوده است. این شرکت به لطف کارشناسان و متخصصانی که در این زمینه دارد، دست به نوآوری‌های جذابی زده است.
چندی پیش شرکت مایکروسافت اعلام کرد که محیط ذخیره‌سازی جدیدی کشف کرده است و قصد دارد پس از تکمیل پژوهش‌ها، این محیط را عمومی‌سازی کند.

به گزارش شماران سیستم و به نقل از اوبرگیزمو، این محیط ذخیره‌سازی جدید، شیشه است.
در طول سال‌های اخیر محیط‌های ذخیره‌سازی تغییر و تحولات گسترده‌ای پیدا کرد. روزهایی بود که متخصصان از نوارهای مغناطیسی برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها و اطلاعات استفاده می‌کردند. پس از آن دیسکت‌های فلاپی وارد میدان شدند.
فلاپی‌ها عمر زیادی نداشتند و خیلی سریع جای خود را به دیسک‌های نوری (سی‌دی و دی‌وی‌دی) دادند. دیسک‌های نوری با قدرت به کار خود ادامه دادند و هنوز هم در دست برخی از کاربران دیده می‌شوند ولی برتری با فلش مموری (حافظه فلش) است. متداول‌ترین محیط ذخیره‌سازی، حافظه فلش محسوب می‌شود.

 

flashmemory

 

به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت می‌خواهد پدیده جدیدی برای ذخیره‌سازی به بازار عرضه کند که از جنس شیشه استاین مفهوم که“Project Silica” نام دارد، اخیرا رونمایی شد.
بخشی از این شیشه می‌تواند فیلم "سوپر من" اصلی را در خود ذخیره کند. مایکروسافت اعلام کرد که این پروژه با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین کار خود را انجام می‌دهد و محتوا را در خود ذخیره می‌کند.
برخی از متخصصان نگران شکنندگی این شیشه‌ها هستند. مایکروسافت اعلام کرد که مقاومت این شیشه‌ها به حدی است که امکان حرارت دادن به آن در دمای فر هم وجود دارد. آزمایش‌های گوناگونی روی این شیشه انجام شد ولی هیچ مشکلی برای داده‌های موجود بر روی آن ایجاد نشد. این شیشه‌ها می‌تواند داده‌ها را هزاران سال در خود ذخیره کند.
هنوز زمان عرضه این شیشه‌ها به بازار مشخص نیست. هنوز کارهای زیادی هست که باید برای عرضه این مفهوم به بازار انجام شود و به همین خاطر نباید انتظار داشته باشیم که این شیشه به این زودی وارد بازار شود.
 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *