مایکروسافت دیتا سنتر یک میلیارد دلاری در آمریکا می‌ سازد

شرکت‌های بزرگ فناوری برای توسعه‌ی فعالیت‌های خود و بهبود کارایی خدمات‌شان اقدام به ساخت دیتاسنترهای مختلف در سراسر جهان می‌کنند. ابعاد و ساختار و مکان این دیتاسنترها بر حسب نوع کاربردشان بسیار مختلف است. در این میان شرکت مایکروسافت در حال ساخت دیتا سنتری عظیم و مجهز در ایالت آیووا آمریکاست.

اخبار زیادی در رسانه‌ها در خصوص ساخت دیتا سنتر مایکروسافت در ایالت آیووا آمریکا شنیده‌ می‌شود. اما امروز جزئیات بیشتری از این سرمایه‌گذاری زیرساختی به بیرون درز کرده است. مکان دقیق این دیتاسنتر که مایکروسافت سرمایه‌گذاری کلانی در آن انجام داده‌ است، در گوشه‌ی جنوب شرقی شهر وست دس موینس ایالت آیووا آمریکا است.

بیش از صد نفر در طول ۲۴ ساعت شبانه روز سخت در تلاشند تا دو ساختمان اصلی این پروژه‌ی عظیم را هر چه زوذتر به اتمام برسانند. هزینه‌ی ساخت این ساختمان‌های جدید به بیش از ۱.۱ میلیارد دلار می‌رسد.

کلاید ایوانز، مدیر توسعه‌ی اقتصادی شهر وست دس موینس در این خصوص می‌گوید:

چنین پروژه‌ای به لحاظ نوع ساختار اولین بار است که توسط مایکروسافت انجام می‌شود. احتمالا این دیتاسنتر یکی از بزرگترین دیتا سنترهایی است که تاکنون در آمریکا ساخته شده است.
معمولا ساخت دیتا سنترها به لحاظ اشتغال زایی برای افراد ماهر و توسعه‌ی اقتصادی در منطقه‌ی خود بسیار موثر هستند. دراین خصوص مایکروسافت قول داده که با تکمیل این دیتاسنتر عظیم، ۸۴ شغل تمام وقت را در این منطقه به وجود بیاورد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *