محافظ جدیدکه 80 درصد موارد جلوی شکستن نمایشگر را می‌گیرد

شماران سیستم – اگر یک دستگاه گوشی هوشمند مجهز به فناوریGorilla Glass 4از فاصله یک متری سقوطکند، در 80 درصد موارد هیچ مشکلی برای نمایشگر آن ایجاد نمی‌شود.

 

شرکت Corning به عنوان بزرگ‌ترین سیستم‌های محافظ نمایشگرهای لمسی در جهان فناوری جدید خود موسوم به Gorilla Glass 4 را معرفی کرد.

به گزارش شماران سیستم، این شرکت توضیح داد که فناوری جدید می‌تواند از شکستن و خرد شدن نمایشگر جلوگیری کند و به همین خاطر در هنگام سقوط گوشی نگرانی برای نمایشگر آن وجود ندارد.

این شرکت فناوری جدید خود را با توسعه سیستم Gorilla Glass 3 تولید کرده و توضیح داده است که اگر یک دستگاه گوشی هوشمند مجهز به فناوری Gorilla Glass 4 از فاصله یک متری سقوط کند، در ۸۰ درصد موارد هیچ مشکلی برای نمایشگر آن ایجاد نمی‌شود.

شرکت Corning همچنین توضیح داد شیشه‌های مجهز به جوش‌شیرین و آهک که این روزها به عنوان محافظ نمایشگر در بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، هنگام سقوط از فاصله یک متری در ۱۰۰ درصد موارد می‌شکند.

939112

 

این شرکت همچنین ادعا کرده است که Gorilla Glass 4 با سطوح خشن از جمله پیاده‌رو هم سازگاری بیشتری پیدا می‌کند و به عبارت دیگر اگر گوشی روی چنین سطوحی سقوط کند، کمترین آسیب را می‌بیند و البته احتمال شکستن نمایشگر در آن بسیار کم است.

هنوز به درستی مشخص نشده است که فناوری Gorilla Glass 4 از چه زمانی در گوشی‌های هوشمند به دست کاربران جهانی می‌رسد و با این وجود شرکت Corning از هم‌اکنون ارسال نمونه اولیه این محصول به شرکت‌های موبایل‌سازی را آغاز کرده است.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *