مردم آمریکا راضی به شنود داده‌های خود می‌شوند

شماران سیستم – تحقیقات انجام شده توسط متخصصان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می‌دهد که بسیاری از مردم ایالات متحده در مقابل فشارهای دولت این کشور درباره موضوع شنود داده‌ها و حریم خصوصی در اینترنت تسلیم شده‌اند.

تحقیقات انجام شده توسط متخصصان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می‌دهد که بسیاری از مردم ایالات متحده در مقابل فشارهای دولت این کشور درباره موضوع شنود داده‌ها و حریم خصوصی در اینترنت تسلیم شده‌اند.

به گزارش شماران سیستم از وب‌سایت خبریCnet، در این تحقیقات شاهد این بوده‌ایم که مردم آمریکا به تدریج در حال پذیرفتن شرایط موجود هستند و باور دارند که نمی‌توانند جلوی شنود دولت ایالات متحده آمریکا را بگیرند و به همین دلیل نیز به دنبال ادامه استفاده از اینترنت با شرایط فعلی هستند.

البته این به این معنی نیست که مردم این کشور معتقدند که این اقدام توسط دولت آن‌ها به درستی انجام می‌شود و ۹۱ درصد از جامعه آماری شرکت‌کننده در این نظرسنجی معتقدند که اقدامات دولت آمریکا در زمینه عدم احترام به حریم خصوصی آنها ناعادلانه است ولی از میان کلیه شرکت کنندگان در این تحقیق، تعداد بسیاری حاضر به انجام هیچ اقدامی بر علیه این موضوع نخواهند بود.

حال این سوال پیش می‌آید که علیرغم شرایطی که با افشاگری‌های ادوارد اسنودن به وجود آورده است و فشار عظیمی که بر روی دولت آمریکا وارد شده است، تنها تسلیم شدن مردم آمریکا کافی خواهد بود؟ به نظر می‌رسد که حتی در صورت تسلیم شدن تمامی مردم آمریکا و عادت کردن به شرایط فعلی نیز بحران عدم اعتماد به شرکت‌های آمریکایی در اروپا و آسیا به شدت بالاتر برود و شاید این امر به بحرانی‌تر شدن این جنگ دیجیتالی منتهی شود.

شایان ذکر است که شرکت‌های آمریکایی به سرعت به این موضوع عکس‌العمل نشان داده‌اند و برای نمونه مدیر ارشد اجرایی اپل، تیم کوک در بیانیه‌ای اخترام به حریم خصوصی کاربران اینترنت را امری مربوط به اخلاق انسانی دانسته است تا اذهان جهانی را نسبت به شرکت خود روشن‌تر سازد.

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *